ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش و مقایسه با سایر ایرلاین های دنیا

به گزارش وبلاگ تور کیش، بدون شک یکی از دغدغه های ما در هنگام سفر، وسایل و تجهیزاتی هستند که قصد حمل کردن آن ها را داریم. اینکه چگونه و تا چه مقدار می توانیم با خودمان وسایل حمل کنیم، یکی از مواردی است که بدون شک نگران کننده خواهد بود. البته با توجه به اینکه هر ایرلاینی برای خود قوانین و مستنداتی را ارائه می نماید باید درنظر گرفت که با کدامین ایرلاین قصد سفر دارید تا برای حمل کالاهای خود خصوصا کالاهای اساسی با مشکل روبرو نشوید. موضوع این مقاله پیرامون ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش است که البته ما قصد داریم تا ابعاد چمدان در ایرلاین های مختلف را ارائه نموده و با ترکیش ایرلاین مقایسه کنیم.

ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش و مقایسه با سایر ایرلاین های دنیا

شروط لازم برای ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش

معمولا اگر قرار باشد پرواز بین قاره ای داشته باشید مانند پرواز ایران به استرالیا یا کانادا، مجاز هستید که دو چمدان 23 کیلویی و یک ساک دستی با خود بهمراه ببرید. برای این میزان از حجم وسایل نیز نیازی به پرداخت هزینه اضافه ندارید. البته ناگفته نماند که کلاس پروازی که با آن راهی هستید نیز می تواند موثر باشد. در کلاس های پروازی اِکونومی، بیزینس و فرست کلاس به هیچ عنوان با یک مقدار تعیین و همچون برای حمل وسایل خود روبرو نخواهید بود. ضمن اینکه ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش با سایر ایرلاین های دیگر یکسان نیست و هر ایرلاینی قوانین و مقررات خاص خود را دارد. ناگفته نماند هزینه پروازهای فرست کلاس معمولا دو برابر بیشتر از اِکونومی می باشد.

ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش | ابعاد چمدان و ساک در تمامی ایرلاین ها

بطور کلی ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش و بعلاوه ابعاد ساک در این ایرلاین و سایر ایرلاین های مختلف یک مقدار تعیین دارد که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم. توجه کنید که این ابعاد ارائه شده بطور عمومی اعلام شده اند و برای هر ایرانی باید بطور اختصاصی سایت آن ایرلاین را مورد مطالعه قرار دهید تا مقدار نهایی مجاز را به شما ارائه دهند.

در پروازهای اِکونومی کلاس هر نفر می تواند یک چمدان 23 کیلوگرمی را با خود حمل کند. در کلاس پروازی پرمیوم اِکونومی نیز هر فرد اجازه حمل 2 چمدان 23 کیلوگرمی را دارد. اگر کلاس پروازی شما بیزینس باشد می توانید 2 چمدان 32 کیلوگرمی با خود حمل کنید و اگر با پرواز فرست کلاس قصد سفر دارید می توانید 3 چمدان 32 کیلوگرمی را با خود حمل کنید. این مقدار تعیین شده هم برای ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش تعیین شده اند و هم برای سایر ایرلاین های پروازی مقداری تعیین هستند.

اگر قرار باشد با ساک دستی خود به کابین وارد شوید بهتر است با توجه به کلاس پروازی خودف از مقدار مجاز باری که می توانید حمل کنید باخبر شوید. در پروازهای اِکونومی شما می توانید یک ساک دستی 8 کیلویی همراه خود داشته باشید. بعلاوه در پرواز های پرمیم اِکونومی شما قادر هستید فقط 1 عدد ساک دستی 8 کیلوگرمی را با خود حمل کنید و با پرواز اِکونومی معمولی هیچ فرقی ندارد. اگر پرواز شما بیزینس کلاس باشد شما می توانید 2 عدد ساک دستی 8 کیلوگرمی را با خود حمل کنید و در صورتی که پرواز شما در کلاس پروازی فرست کلاس باشد باز هم اجازه حمل 2 ساک دستی در کابین به شما داده خواهد شد و نه بیشتر. البته باز هم به این نکته اشاره می کنیم که این مقدار اعلام شده نه فقط برای ابعاد ساک و ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش، که برای تمامی پروازها و ایرلاین ها عمومیت دارد.

ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش | ابعاد چمدان و ساک برای ایرلاین های مختلف

در این قسمت به آنالیز جداگانه ابعاد چمدان و ساک در هر ایرلاین و مقایسه آن با ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش ایرلاین خواهیم پرداخت.

  • ایرلاین بین المللی هما (ایران اِیر)

در ایرلاین بین المللی هما برای هر نفر 2 عدد چمدان به وزن 23 کیلوگرم در نظر گرفته شده است. البته ایرلاین بین المللی هما ابعاد تعیینی را برای چمدان اعلام ننموده است اما بنظر می رسد با ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش ایرلاین یکی باشند. برای حمل ساک دستی درون کابین نیز یک عدد carry-on bag و به زن 8 کیلوگرم را تعیین نموده که البته برای اطلاع از محتویات مجاز در ساک و چمدان خود، بهتر است به سایت رسمی این ایرلاین مراجعه کنید.

  • ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش | ایرلاین امارات اِکونومی کلاس

ابعاد و وزن چمدان در شرکت هواپیمایی امارات با ایرلاین ترکیش یکی هستند. شرکت هواپیمایی امارات برای برای هر نفر 2 عدد چمدان به وزن 23 کیلوگرم را اعلام نموده است که هر کدام در مجموع باید ابعادی معادل 273 سانتی متر داشته باشند. برای ساک دستی داخل کابین نیز مجاز به حمل 1 ساک دستی به وزن 7 کیلوگرم با ابعاد 55 38 20 سانتی متر خواهید بود.

  • ایرلاین ترکیش اِکونومی کلاس

خب، در این قسمت به آنالیز ایرلاین ترکیش می رسیم. ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش ایرلاین برای هر نفر 2 عدد چمدان به وزن 23 کیلوگرم است که که باید ابعادی معادل 273 سانتی متر در مجموع داشته باشد. برای ساک دستی داخل کابین نیز وزن 8 کیلوگرم و ابعادی معادل 55 40 23 سانتی متر تعیین شده است.

ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش | ایرلاین KLM

در ایرلاین KLM ابعاد چمدان کمی با ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش ایرلاین فرق دارد اما در کل باید 2 عدد چمدان که وزن تقریبی هر کدام 23 کیلوگرم است برای هر نفر در نظر گرفته گردد، ضمن اینکه مجموع ابعاد آن نیز 316 سانتی متر است. برای ساک دستی داخل کابین هواپیما نیز می توانید 1 ساک به وزن 12 کیلوگرم را به ابعاد 35 25 55 سانتی متر با خود به کابین ببرید.

  • ایرلاین BMI

در BMI ایرلاین شما می توانید برای هر نفر 2 عدد چمدان به همراه داشته باشید که وزن هر کدام معادل 23 کیلوگرم است و ابعادی معادل 43 75 90 سانتی متر دارند. این ابعاد از ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش ایرلاین کمی بیشتر است اما وزن اصلی برای هر نفر کاملا یکسان است. ضمن اینکه مسافران در داخل کابین هم مجاز به بردن 1 عدد ساک دستی به همراه چرخ، دسته و بگ در ابعاد 25 45 56 سانتی متر می باشند.

  • ایرلاین لوفتانزا کلاس اِکونومی

در کلاس اِکونومی ایرلاین لوفتانزا نیز 2 عدد چمدان با وزن هرکدام 23 کیلوگرم در نظر گرفته شده است که در مجموع باید ابعادی معادل 158 سانتی متر داشته باشد. البته این ابعاد و میزان از ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش ایرلاین کمتر است. ساک دستی که مسافران اجازه دارند در داخل کابین نیز با خود ببرند باید وزنی معادل 8 کیلوگرم داشته باشد و ابعاد آن 23 40 55 سانتی متر باشد.

  • ایرلاین کانادا کلاس اِکونومی

ایرلاین کانادا در کلاس اِکونومی خود به مسافران اجازه می دهد تا 2 عدد چمدان با وزن 23 کیلوگرم با خود همراه داشته باشند که باید ابعاد آن ها در مجموع 158 سانتی متر باشد. ابعاد چمدان در ایرلاین کانادا کلاس اِکونومی درست شبیه ابعاد چمدان در ایرلاین لوفتانزا کلاس اِکونومی است اما میزان تخمین زده شده برای آنان از ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش ایرلاین کمتر است. ضمن اینکه در این ایرلاین شما می توانید یک ساک دستی با وزن 10 کیلوگرم و به ابعاد 23 40 55 با خود بهمراه داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی ما بر این بود تا تعیین کنیم که ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش ایرلاین در چه حدودی باید باشد و اینکه با ایرلاین های دیگر چه مقدار تفاوت دارد. البته نکته قابل توجه اینکه سعی کنید قبل از پرواز با چک کردن سایت ایرلاین خود از مقدار بار مجاز و ابعاد چمدان های مجاز آن ایرلاین، اطلاع کسب کنید. پیشنهاد می کنیم مطابق با قوانین ایرلاین پروازی، بار خود را حمل کنید تا مشمول جریمه اضافه بار نشوید.

منبع: الی گشت

به "ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش و مقایسه با سایر ایرلاین های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابعاد چمدان داخل هواپیمای ترکیش و مقایسه با سایر ایرلاین های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید