بلایی که آمریکا با تحریم بر سر این برند موبایل سازی چینی آورد!

به گزارش وبلاگ تور کیش، زومیت نوشت: تحریم های ایالات متحده علیه هواوی باعث شده است این شرکت چینی 80 میلیون نفر از مشتریان خود را ازدست بدهد.

بلایی که آمریکا با تحریم بر سر این برند موبایل سازی چینی آورد!

با توج به تحریم های مختلف اعمال شده علیه هواوی، واحد ساخت گوشی های هوشمند این شرکت با کاهش شدید عایدی روبرو شده است. اکنون یکی از مدیران شیائومی اعلام نموده است کدام برندها از این موقعیت استفاده نموده اند تا بخشی از عایدی هواوی را به خود اختصاص دهند.

طبق گفته لو ویبینگ، رئیس شیائومی، هواوی حدود 80 میلیون نفر از مشتریان خود را به علت تحریم ها ازدست داده است. باید اشاره کنیم رابطه این شرکت با تأمین نماینده اصلی تراشه های موردنیاز محصولاتش یعنی TSMC نیز قطع شده و علاوه براین به تأمین نمایندگان فناوری هایی که در ایالات متحده پیشرفته اند دسترسی ندارد. به عبارت دیگر، بخش گوشی سازی هواوی اساساً فلج شده و عایدیزایی آن به شدت افت نموده است.

به گزارش گیزموچاینا، هواوی زمانی دومین تولیدنماینده بزرگ گوشی های هوشمند در دنیا بود اما پس از تحریم های ایالات متحده، مسائل زیادی برسر راه آن ایجاد شد. مقام ارشد شیائومی فاش کرد 50 میلیون نفر از مشتریان هواوی به خدمات و محصولات شیائومی روی آورده اند. ازطرف دیگر 20 میلیون نفر از مشتریان غول فناوری چینی نیز به محصولات اپل مهاجرت نموده اند و مابقی نیز از خدمات و دستگاه های ساخت برند آنر استفاده می نمایند.

محدودیت های اعمال شده علیه هواوی، شکاف بزرگی را در بازار چین ایجاد کرد و سایر برندها از این فرصت برای جذب مشتریان بیشتر بهره بردند. ازطرف دیگر، به علت مسائل مربوط به زنجیره های تأمین و عوامل مالی، بازار گوشی های هوشمند به طور کلی روند کاهشی را تجربه می نماید.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "بلایی که آمریکا با تحریم بر سر این برند موبایل سازی چینی آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که آمریکا با تحریم بر سر این برند موبایل سازی چینی آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید