اوپو از عینک هوشمند Air Glass 3 رونمایی کرد

به گزارش وبلاگ تور کیش، اوپو در جریان نمایشگاه MWC 2024 از نسل نو عینک هوشمند خود به نام Air Glass 3 رونمایی کرده که البته یک گجت کانپست یا مفهومی محسوب می شود.

اوپو از عینک هوشمند Air Glass 3 رونمایی کرد

این عینک هوشمند از مدل هوش مصنوعی AndesGPT کار می کند که امکانات زیادی برای آن ارائه می دهد. این عینک با گوشی های اوپو که سیستم عامل ColorOS 13 و بالاتر را اجرا می کنند، سازگار است. این موضوع احتمالا انحصار این محصول برای گوشی های خود اوپو را در پی خواهد داشت. با توجه به کانپست بودن این محصول، اوپو هیچ اشاره ای به زمان عرضه آن نکرده است و بنابراین ممکن است مانند نسل های قبلی هیچوقت راهی بازار نشود.

با وجود دسترسی عینک به مدل هوش مصنوعی AndesGPT، نمی تواند به طور مستقل چنین کاری را انجام دهد زیرا پردازش مورد نیاز برای اجرای دستیار صوتی، فراتر از توان یک عینک سبک وزن است. کاربران می توانند با استفاده از دستیار صوتی، سوال بپرسند و جستجو انجام دهند، اما اوپو اشاره می کند که این دستیار هوش مصنوعی فعلاً فقط در چین در دسترس است.

بعد از همه گیری مدل هوش مصنوعی ChatGPT که سروصدای زیادی راه انداخته است، اوپو یکی از چند شرکتی است (به همراه TCL و متا) که معتقدند عینک های هوشمند، مقصد بعدی برای تعامل کاربران با دستیارهای مبتنی بر هوش مصنوعی خواهد بود. اپل هم با عرضه اولین هدست خود، توجه افراد زیادی را به سمت واقعیت ترکیبی جلب کرده است. بر اساس تصاویر ارائه شده از طریق اوپو، ایر گلس 3 مانند نسل قبلی عینک های هوشمند این شرکت، ظاهری شبیه به یک عینک معمولی دارد.

اوپو می گوید این عینک همچنین می تواند به حدبیشتر روشنایی 1000 نیت برسد، که تقریباً به میزان برخی از نمایشگرهای گوشی های هوشمند است. عینک هوشمند اوپو Air Glass 3 حدود 50 گرم وزن دارد که این یعنی تفاوت زیادی با عینک های معمولی ندارد. بیشتر عینک ها بین 25 تا 50 گرم وزن دارند و مدل های سبک وزن می توانند تا 6 گرم وزن داشته باشند.

اوپو همچنین بر کیفیت صدای عینک خود تأکید می کند و می گوید از تکنیکی به نام فناوری میدان صوتی معکوس برای جلوگیری از نشت صدا و حفظ حریم خصوصی تماس ها استفاده می کند. همچنین چهار میکروفون در این عینک تعبیه شده است که به گفته اوپو برای ضبط صدای کاربر در حین تماس تلفنی، برای اولین بار است که در چنین محصولی استفاده می شود. حسگرهای لمسی در امتداد کناره های عینک برای ناوبری تعبیه شده است و اوپو می گوید شما می توانید از عینک برای کارهایی مانند مشاهده عکس ها، برقراری تماس و پخش موسیقی استفاده کنید. در آینده، قابلیت های جدیدی مانند مشاهده اطلاعات سلامتی و ترجمه زبان به آن اضافه خواهد شد.

در هر صورت همانطور که گفتیم این محصول هم به احتمال زیاد مانند نسل های قبلی هیچوقت راهی بازار نمی شود ولی در هر صورت نشان می دهد که شرکت های زیادی روزبه روز به این حوزه توجه بیشتری نشان می دهند.

منبع: CNET

منبع: دیجیکالا مگ

به "اوپو از عینک هوشمند Air Glass 3 رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوپو از عینک هوشمند Air Glass 3 رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید