روش های کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا

به گزارش وبلاگ تور کیش، احتمالاً برای شما هم پیش آمده که دستبند یا گردنبندی هدیه گرفته اید که برایتان بلند است و می خواهید زنجیر آن را کوتاه کنید. در این شرایط این سؤال برایتان پیش می آید که آیا امکان کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا وجود دارد؟! در پاسخ باید بگوییم که بله! شما می توانید زنجیر دستبند یا گردنبند خود را کوتاه کنید؛ اما به چه روشی می توان این کار را انجام داد؟! اصلاً چه مدل و سایزی از دستبند و گردنبند برای شما مناسب است؟! در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کامل در این باره صحبت کنیم.

روش های کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا

آیا امکان کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا وجود دارد؟

همان طور که گفتیم امکان کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا وجود دارد؛ اما به زنجیر و قالب دستبند و گردنبند هم بستگی دارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام خرید دستبند یا گردنبند طلا، شخص طلافروش به شما می گوید، امکان کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا وجود دارد و بعداً هر زمان که بخواهید، می توانید این کار را انجام دهید. بدین ترتیب، می توان زنجیر گردنبند یا دستبندها را کوتاه کرد؛ تنها باید روش انجام این کار را بدانید تا آسیبی به دستبند و گردنبند شما وارد نگردد.

چطور می توان زنجیر دستبند یا گردنبند را کوتاه کرد؟

بعضی زنجیرها که قالب و شکل خاصی دارند، بهتر است به وسیله طلاساز کوتاه گردد تا دستبند و گردنبند شما آسیبی نبیند. بدین ترتیب، بهتر است پیش از هر کاری به یک طلا ساز مراجعه کنید و از او بخواهید کار کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا را انجام دهد.

آیا امکان کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا در خانه وجود دارد؟!

در پاسخ به این سؤال که آیا در خانه هم می توان زنجیر دستبند و گردنبند را کوتاه کرد، هم باید بگوییم بله و هم خیر! تنها زنجیر بعضی از دستبند و گردنبندها را می توان در خانه کوتاه کرد. به عنوان مثال، اگر گردنبندی حلقه های درشت داشته باشد، می توان تعداد حلقه ها را کم کرد تا زنجیر کوتاه گردد؛ اما اگر زنجیر گردنبند حلقه های ریز داشته باشد، بهتر است به طلا ساز مراجعه گردد.

روش کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا

همان طور که گفتیم، زنجیر گردنبندهایی با حلقه های درشت را می توان در خانه با برداشتن تعدادی از حلقه ها، کوتاه کرد؛ اما چطور می توان این کار را انجام داد؟!

برای این کار، ابتدا باید محل مناسبی را پیدا کنید که دارای یک سطح صاف باشد. محل مورد نظر باید خلوت باشد تا اگر یکی از حلقه های زنجیر افتاد، به راحتی بتوان آن را پیدا کرد. به عنوان مثال، می توانید به سراغ میز تحریر، کابینت آشپزخانه و هر سطح صاف دیگری بروید.

حال باید یک انبردست با نوک باریک پیدا کنید. زنجیر را به دست بگیرید و با استفاده از انبردست، تعداد حلقه های مورد نظر خود را از زنجیر دستبند یا گردنبند جدا کنید. حواستان باشد که تعداد زیادی از حلقه ها را از زنجیر جدا نکنید که بیش از حد تنگ نگردد. برای جلوگیری از تنگ شدن دستبند یا گردنبند، می توانید پس از هربار جدا کردن حلقه، زنجیر را روی دست یا گردن خود امتحان کنید تا سایز آن دستتان بیاید. در آخر هم حلقه ها را به یکدیگر وصل کنید و به دست یا گردن خود بیندازید.

حلقه هایی را که از زنجیر جدا نموده اید، به یکدیگر وصل کنید تا گم نشوند و در جای امنی قرار دهید.

کوتاه کردن دستبندهای مهره ای سنگی

برای کوتاه کردن دستبندهای مهره ای سنگی می توانید چند عدد از مهره های سنگ را بیرون آورده و نخ را مجدد گره بزنید. اگر مهره های این دستبندها روی نخ به یکدیگر متصل شده باشند، کوتاه کردن آن بسیار راحت است؛ اما اگر جنس دستبند طلا باشد و خبری از نخ نباشد، برای کوتاه کردن دستبند باید به سراغ یک طلافروش بروید؛ به خصوص اگر سنگ های دستبند، گران قیمت باشند.

خرید دستبند و گردنبند از طلاباش

شما می توانید دستبند و گردنبند مورد نظر خود را در سایت طلاباش انتخاب نموده و با ثبت سفارش آنلاین، در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید. طلاباش به عنوان اولین مارکت پلیس تخصصی اینترنتی طلا، نقره و جواهر، فعالیت خود را آغاز نموده و محصولات را با قیمتی منصفانه و تضمین کیفیت به مشتریان ارائه می دهد. بعلاوه طلاباش در خصوص خرید و پیشنهاد طراحی استایل به مشتریان عزیز مشاوره تخصصی ارائه می دهد که به شما یاری می نماید برترین محصولات را بخرید.

گردنبند مناسب انواع یقه

هنگام انتخاب گردنبند بهتر است به نوع یقه لباسی که می خواهید بپوشید و البته گردن خود دقت داشته باشید. انتخاب نامناسب می تواند ظاهر شما را شلوغ و به هم ریخته نشان دهد. بعلاوه در انتخاب گردنبند بهتر است دقت کنید تا بعداً مجبور به کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا نشوید.

1. یقه هفت

اگر می خواهید گردنبندی را برای لباس یقه هفت انتخاب و بخرید، بهتر است به سراغ گردنبندهای ظریف آویزدار بروید که بین دو سینه قرار می گیرند. این مدل گردنبند می تواند توجه به چهره شما را بیشتر کند.

2. یقه اسکی

اگر می خواهید لباس یقه اسکی بپوشید، با خیالی آسوده می توانید هر مدل گردنبندی را انتخاب و بخرید. تنها نکته ای که برای لباس های یقه اسکی باید مد نظر قرار بدهید، عدم استفاده از گردنبند چوکر است. زنجیر و مدال بلند یا حلقه های درشت می تواند برای لباس یقه اسکی مناسب باشد؛ گردنبند چوکر هیچ زیبایی روی لباس یقه اسکی نخواهد داشت!

3. یقه گرد باز

یک گردنبند بلند آویزدار برای لباس یقه گرد باز خود انتخاب کنید.

4. یقه قایقی

گردنبندهای بلند برای لباس های یقه قایقی، برترین انتخاب هستند.

5. یقه مستطیل

برای لباس هایی با یقه مستطیل، از گردنبند گرد دور گردن یا گردنبند مروارید کوتاه بهره ببرید.

6. یقه دراپه

برای یقه های دراپه بهتر است از گردنبندهای ظریف با آویز کوچک بهره ببرید یا کلاً بیخیال گردنبند شوید.

7. یقه دکلته

گردنبند چوکر یا گردنبند کوتاه برای یقه دکلته برترین گزینه است.

8. یقه گرد

یقه گرد هم درست مانند یقه اسکی است و می توانید با خیالی آسوده از هر مدل گردنبندی بهره ببرید.

9. یقه کج

برای لباس های یقه کج، گردنبندهای چوکر یا گردنبندهای بلند می توانند برترین گزینه باشند که تقارن کامل را به لباس هدیه دهند.

10. یقه برگردان باز

گردنبندهای چوکر برای لباس هایی با یقه برگردان باز هم مناسب هستند و زیبایی لباس را دوچندان می نمایند.

انتخاب دستبند مناسب دست

در این قسمت می خواهیم در خصوص دستبند مناسب برای دست های چاق، لاغر و مردانه صحبت کنیم:

دستبند مناسب دست چاق

برای دست هایی چاق بهتر است از دستبندهایی پهن و ضخیم بهره ببرید که میزان بزرگی دارند. به عنوان مثال، دستبندهایی با پهنای 5 سانتی متر می توانند مچ دست را لاغرتر و ظریف تر نشان دهند.

دستبند مناسب دست لاغر

افرادی با مچ دست لاغر، بهتر است از چند دستبند به طور هم زمان استفاده نمایند. شما می توانید حداقل دو دستبند را باهم ست نموده و به طور هم زمان بهره ببرید. بعلاوه می توانید از یک دستبند با یک یا دو النگو اسفاده کنید.

دستبند مردانه

دستبندهای مردانه هم مدل های متنوع و زیادی دارند که می توانید با توجه به لاغر یا چاق بودن مچ دست انتخاب کنید. رایج ترین مدل دستبند مردانه شامل دستبند زنجیری، پلاک طلا در کنار چرم، کارتیه، مهره ای و بافت می گردد.

منبع: فوت و فن

به "روش های کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های کوتاه کردن زنجیر دستبند و گردنبند طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید