لغو پروازهای هوایی در خراسان جنوبی تمامی ندارد

به گزارش وبلاگ تور کیش، لغو پروازها در خراسان جنوبی در چند ماه اخیر مسائل فراوانی را برای افرادی که قصد تردد هوایی داشته اند در پی داشته است.

لغو پروازهای هوایی در خراسان جنوبی تمامی ندارد

به گزارش وبلاگ تور کیش از بیرجند، یکی از زیرساخت های مهم ارتباطی کشور موضوع پرواز های هوایی و ساماندهی بخش هواپیمایی می باشد که بدون شک از آیتم های مهم برای توسعه است.

امروزه با پیشرفت جوامع و اهمیت زمان و سرعت بخشی به کار ها موضوع پرواز های هوایی بسیار اهمیت می یابد که تمامی کشور ها در این حوزه در رقابت هستند.

بعلاوه توسعه بخش مالی که یکی از زیرمجموعه های آن بحث صنعت گردشگری بوده به این موضوع وابسته است به طوری که هر کشوری که زیرساخت های بهتری در این حوزه فراهم آورد در توسعه صنعت گردشگری پیروز تر خواهد بود.

خراسان جنوبی هر چند از سال های گذشته دارای باند فرودگاهی بوده و پرواز هایی را تجربه کرده، اما در چند ماه اخیر با لغو بسیاری از پرواز های آن آسیب جدی به بخش هوایی استان وارد شده است.

مسافران زیادی با لغو پروازهایشان سردرگم مانده و معطل شده اند بنابراین این تجربه های تلخ خود عاملی برای کاهش رغبت مردم برای انتخاب حمل و نقل هوایی در استان خواهد شد.

زیرساخت هوایی استان می تواند یکی از مشوق های مؤثر برای جذب سرمایه گذاران به استان باشد، اما متأسفانه لغو پرواز های استان به مرکز کشور و بعلاوه مشهد به مسائل مردم در بخش درمانی و آموزشی افزوده است.

یک ماه از لغو دو پرواز بیرجند به مشهد و بالعکس در استان می گذرد و با پیگیری های اجرا شده به وسیله مدیرکل فرودگاه های استان قول راه اندازی مجدد این پرواز تا یک ماه آینده داده شد.

بعلاوه شاهد کاهش پرواز های استان در طول هفته بوده ایم به طوری که شرکت ایرتور نیز پرواز های خود از تهران به بیرجند و بالعکس را لغو کرد.

این شرکت پرواز های یک شنبه و پنج شنبه بیرجند به تهران و بالعکس را باطل کرده و برای آذرماه از برنامه پروازی خود حذف کرده هر چند ظرفیت پرواز های ایران تور از تهران به بیرجند و بالعکس به صورت کامل انجام می شده است.

با لغو پرواز های این شرکت در روز پنج شنبه هیچ پروازی در استان برای این روز نیست و از ابتدای سال جاری بیش از 60 پرواز در استان لغو شده است.

بیشتر بخوانید

  • پروازهای فرودگاه بیرجند روی باند ثبات می نشینند؟

فاصله طولانی خراسان جنوبی از مرکز کشور و نبود بعضی از امکانات در حوزه های مختلف از جمله دلایلی بوده که مردم را به خطوط هوایی نیازمند کرده و این موضوعی ست که باید متولیان امر بیشتر به آن توجه نمایند.

طهماسبی مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی در ارتباط با این مشکل گفت: برای پرواز مشهد با یکی از ایرلاین ها رایزنی شده و قول یک ماهه برای راه اندازی مجدد این پرواز در استان داده شد که اگر بحث ناوگانشان بهبود یابد و پرواز که در چک دارند به پرواز ها بیاید این مشکل را حل خواهند کرد.

وی ادامه داد: این مشکل را به وسیله شرکت ایران ایر نیز پیگیری کرده ایم که شاید به نتیجه برسیم.

رایزنی با شرکت پارس ایر برای پرواز های جهت تهران

مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی با بیان اینکه در برنامه زمستانی شنبه و دوشنبه پرواز تهران در استان نداشته ایم، اضافه نمود: بعلاوه پرواز های یک شنبه و چهارشنبه جهت مشهد نیز حذف شده بود و با توجه به قولی که در این زمینه داده شده و پیگیری هایی که استاندار در این خصوص انجام داده اند برای پرواز مشهد با مدیرعامل ایران ایر رایزنی اجرا شده و قول داده شده که یک شنبه و چهارشنبه این پرواز ها در استان انجام گیرد.

طهماسبی یادآور شد: براساس قول مدیرعامل شرکت ایران ایر به سرعت پرواز روز چهارشنبه به مشهد برقرار، ولی پرواز روز یک شنبه موکول به هماهنگی و تأمین ناوگان به وسیله این شرکت شد.

وی در مورد پرواز های تهران گفت: در این رابطه پیرو جلسه ای که همراه با استاندار در تهران با شرکت هواپیمایی پارس ایر صورت پذیرفت دو پرواز دیگر را برای روز های دوشنبه و شنبه به پرواز های استان اضافه نمودیم و عملا پرواز ها شنبه تا چهارشنبه صبح و بعد از ظهر انجام و برای روز آدینه نیز یک پرواز وجود دارد.

مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در روز های پنج شنبه که پرواز های شرکت ایران تور در استان در حال اجرا بود اخیرا با توجه به نامه ای که از سوی این شرکت به فرودگاه های استان اعلام شده به منظور چک هواپیمایی که در تهران انجام می شود این پرواز ها لغو شده بنابراین پیگیر برای جایگزینی این پرواز هستیم.

طهماسبی با بیان اینکه با یکی از شرکت های هواپیمایی هماهنگی هایی صورت پذیرفته و در حال مذاکره هستیم تا برای فرودگاه طبس و بیرجند در جهت های مشهد، زاهدان و تهران پرواز هایی انجام گیرد، بیان داشت: اگر شرایط فراهم شود، شرکت هواپیمایی جدیدی به جمع شرکت های هواپیمایی استان اضافه خواهد شد.

وی گفت: کوشش داریم تعداد شرکت های هواپیمایی که در استان فعالیت دارند را افزایش دهیم تا اگر پرواز یکی از شرکت ها به سبب نقص فنی لغو شد حداقل شرکت های دیگر این پرواز ها را انجام دهند.

منبع فارس

انتهای پیغام / ط ا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "لغو پروازهای هوایی در خراسان جنوبی تمامی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو پروازهای هوایی در خراسان جنوبی تمامی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید