مرورگر کروم را سریعاً برای در امان ماندن از حفره امنیتی آپدیت کنید!

به گزارش وبلاگ تور کیش، گوگل در جدیدترین اقدام خود، یک به روزرسانی امنیتی برای مرورگر کروم منتشر نموده که یک حفره امنیتی را به طور کامل رفع می نماید. بنابراین اگر از مرورگر کروم در هر سیستم عاملی استفاده می کنید، بهتر است که هر چه سریع تر نسبت به به روزرسانی آن اقدام نمایید تا مسئله ای از این بابت برای شما پیش نیاید.

مرورگر کروم را سریعاً برای در امان ماندن از حفره امنیتی آپدیت کنید!

طبق گزارش BleepingComputer، حفره امنیتی تازه گوگل کروم با نام CVE-2022-2294 در تازهترین نسخه مرورگر گوگل کروم (103.0.5060.114) شناسایی شده است. البته باید خاطر نشان کنیم که گوگل کروم به محض باز شدن به وسیله کاربر به طور اتوماتیک به روزرسانی می گردد، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که این آپدیت امنیتی برای بسیاری از کاربران از قبل به طور اتوماتیک نصب شده باشد.

بعلاوه گوگل اعلام نموده که ممکن است این به روزرسانی در بعضی منطقه ها با تأخیر در اختیار همه کاربران قرار بگیرد. غول موتور جست وجو معمولاً جزئیات مربوط به آسیب پذیری ها و سوء استفاده از آن ها را منتشر نمی نماید تا از این طریق به مجرمان سایبری ایده خاصی برای اقدامات احتمالی بعدی ندهد. گوگل در این رابطه گفت: دسترسی به جزئیات و لینک اطلاعات باگ ها ممکن است تا زمانی که بیشتر کاربران با انجام به روزرسانی، آپدیت امنیتی را نصب نکنند، به صورت عمومی منتشر نگردد.

علاوه بر این، ممکن است که اقدامات مشابه دیگری نیز برای سوء استفاده از این حفره امنیتی در حال اجرا باشد، بنابراین برای انتشار جزئیات این آسیب پذیری باید مدتی منتظر بمانیم. گفته می گردد که این حفره امنیتی مربوط به Web RTC می گردد. برای آن دسته از کاربرانی نمی دانند باید گفت که Web RTC، پلتفرمی است که از اشتراک گذاری ویدیو، صدا و اطلاعات عمومی پشتیبانی می نماید. این پلتفرم در واقع این امکان را برای کاربران فراهم می نماید تا با استفاده از مرورگر وب خود بدون احتیاج به پلاگین های پیچیده یا سخت افزار اضافی به برقراری ارتباط بپردازند.

این حفره امنیتی در واقع چهارمین آسیب پذیری بود که گوگل از ابتدای سال 2022 تا به امروز پیروز به برطرف آن شده است. باید اشاره کنیم که سه حفره امنیتی قبلی در ماه های فوریه، مارس و آوریل برطرف شده بودند. کاربران برای به روزرسانی دستی مرورگر کروم باید روی آیکون سه نقطه در گوشه سمت بالای کروم کلیک کنند و در منوی Help، به بخش About Chrome رفته و مرورگر خود را آپدیت کنند.

منبع: Techradar

منبع: دیجیکالا مگ

به "مرورگر کروم را سریعاً برای در امان ماندن از حفره امنیتی آپدیت کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرورگر کروم را سریعاً برای در امان ماندن از حفره امنیتی آپدیت کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید