آخرالزمانی که هوش مصنوعی به پا می کند ، چه کسانی باید نگران باشند؟

به گزارش وبلاگ تور کیش، در دنیای امروز که فناوری به سرعت در حال پیشرفت است، هوش مصنوعی نقش مهمی در تغییر شکل و ماهیت کارها ایفا می کند. طبق گزارش IPPR، احتمال دارد هشت میلیون شغل در بریتانیا با پذیرش عمومی هوش مصنوعی از بین بروند.

آخرالزمانی که هوش مصنوعی به پا می کند ، چه کسانی باید نگران باشند؟

به گزارش وبلاگ تور کیش ، بنابر نظر کارشناسان، در حال حاضر ما در مرحله کودکی هوش مصنوعی هستیم. در این مرحله، هوش مصنوعی به افراد در شغل های مختلف کمک می کند تا کیفیت و سرعت کارها بالاتر رود.

به نقل از زومیت، به مرور زمان مشاغل بیشتری به هوش مصنوعی نیازمند می شوند و این فناوری نیز بسیار پیچیده تر و پیشرفته تر از قبل خواهد شد. در آن مرحله بسکمک از افرادی که کارهای پاره وقت و اداری را انجام می دهند با این فناوری جایگزین می شوند؛ مشاغلی که حداقل در بریتانیا به طور نامتناسبی از طریق زنان انجام می شوند.

محققان حدود 22 هزار نوع از وظایف مختلف را که از طریق کارگران و کارمندان در انواع مشاغل انجام می شود، تجزیه و تحلیل کردند. آن ها دریافتند که وظایف تکرارشونده، بیش از همه از طریق هوش مصنوعی مولد در معرض جایگزینی قرار می گیرند؛ معادل 11 درصد از وظایفی که افراد در انگلستان انجام می دهند.

از آنجا که بیشتر کسب وکارهای بزرگ و کوچک برای کاهش هزینه های خود تمایل دارند بسکمک از وظایف موجود در کار را به فناوری های مختلف مثل هوش مصنوعی واگذار کنند، مقیاس تخریب مشاغل می تواند به سطوح بی سابقه ای برسد. به طوری که محققان دریافتند که تا 59 درصد از وظایف موجود در مشاغل انگلستان، می توانند در معرض خطر جایگزینی قرار بگیرند.

اقتصاددان ارشد IPPR می گوید: هوش مصنوعی مولد به اختلالی بزرگ در بازار کار منجر می شود یا می تواند رشد مالی را به شدت افزایش دهد. در هر صورت، برای میلیون ها نفر از ما تغییرات ایجاد خواهد کرد. باید در نظر داشت که فناوری فعلی سرنوشت ساز نیست و آخرالزمان شغلی نیز اجتناب ناپذیر نیست. دولت ها، کارفرمایان و اتحادیه ها این فرصت را دارند که تصمیمات حیاتی اتخاذ کنند تا اطمینان حاصل شود که ما بتوانیم این فناوری تازه را به خوبی مدیریت کنیم.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "آخرالزمانی که هوش مصنوعی به پا می کند ، چه کسانی باید نگران باشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرالزمانی که هوش مصنوعی به پا می کند ، چه کسانی باید نگران باشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید