آشنایی با تفاوت ویزا با پاسپورت و راهنمای دریافت

به گزارش وبلاگ تور کیش، ویزا یا ویزا به معنا مجوز ورود به یک کشور است. بر خلاف سفرهای داخلی، سفر به کشورهای خارجی، به غیر از برخی کشورها، نیاز به مجوز و یا ویزا وجود دارد. این امکان نیز وجود دارد که با وجود ویزا نیز مسافر در مرز آن کشور شرایط ورود به آن کشور را نداشته باشد که جز استئناها است. در سفر های خارجی به همراه تور، مسئولین تور کارهای مربوط به صدور ویزا را انجام می دهند و شما را در این باره راهنمایی می کنند. اما پاسپورت معنای متفاوتی دارد، بنابراین برای دانستن تفاوت ویزا با پاسپورت، با ما همراه باشید ...

آشنایی با تفاوت ویزا با پاسپورت و راهنمای دریافت

تفاوت ویزا با پاسپورت

همانطور که در بالا گفته شد ویزا به معنای مجوز ورود به یک کشور است که صدور آن به عهده کشور مقصد است. پاسپورت هویت فرد را همانند شناسنامه که یک سند معتبر است، نشان می دهد. افراد وقتی از سفر بازمی گردند و به کشور خود می روند، حتما نیاز به پاسپورت دارند اما دیگر نیازی به ویزا نیست. مدت اعتبار آن هم با توجه نظر کشور مقصد، موقتی است، اما مدت اعتبار پاسپورت به مدت 5 سال می باشد. یکی دیگر از تفالوت ها این دو این است که در سفر به تمامی کشورهای خارجی به پاسپورت نیاز است، اما ویزا تنها برای برخی کشورها الزامی است. ویزا در پاسپورت به صورت یک مهر یا یک برچسب است. برخی افراد گمان می کنند ویزا همان پاسپورت است، که باید به این قضیه دقت شود.

تهیه کردن ویزا

در تهران سفارتخانه بیشتر کشورها وجود دارد و از وظایف آن ها صدور ویزا می باشد. پاسپورت با اعتبار یکی از الزامات برای گرفتن ویزا می باشد. برای گرفتن ویزا هر چه سریع تر اقدام کنید، چون ممکن است زمان زیادی تا صدور آن طی شود. اگر ویزای خود را گم کردید، در وهله اول به سفارتخانه آن کشور در ایران بروید. یکی از راه های پیشگیری از چنین مشکلاتی، گرفتن کپی از ویزا می باشد، تا بتوان از آن در زمان گم شدن آن استفاده کرد.

منبع: همگردی

به "آشنایی با تفاوت ویزا با پاسپورت و راهنمای دریافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با تفاوت ویزا با پاسپورت و راهنمای دریافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید