تقی پور: دیگر برای تصویب کلیات طرح رأی گیری نمی کنیم

به گزارش وبلاگ تور کیش، رئیس کمیسون ویژه آنالیز طرح حمایت درباره سرنوشت طرح پس از ابطال مصوبه کلیات طرح از سوی اداره قوانین مجلس، گفت: این ایراد یک اشکال شکلی است و ماهیتی و محتوایی نیست. در حال مذاکره با هیات رئیسه مجلس و هیات رئیسه کمیسیون ویژه هستیم تا ایراد را برطرف کنیم و دیگر برای تصویب کلیات طرح رأی گیری نداریم.

تقی پور: دیگر برای تصویب کلیات طرح رأی گیری نمی کنیم

رضا تقی پور رئیس کمیسون ویژه آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در گفت وگو با خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ تور کیش در پاسخ به این سوال که پس از ابطال مصوبه کمیسیون درباره کلیات طرح از سوی اداره قوانین مجلس، سرنوشت طرح چه خواهد شد؟ گفت: یک اشکال شکلی را معاون قوانین مجلس مطرح نموده است.

وی شرح داد: قضیه از این قرار است که نسخه جدیدی که روی آن صحبت کردیم (در کمیسیون روی آن رای گیری شد) نسخه جدیدی است که بعد از اینکه طرح به کمیسیون ویژه آنالیز آمده است و بعد از اینکه به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ارجاع شده است، تهیه شده است. به عبارت دیگر این نسخه نسبت به نسخه اولی که از صحن مجلس آمده است تفاوت دارد.

وی ادامه داد: معاون قوانین مجلس ایرادی را مطرح نموده که از نظر شکلی در ابتدا باید آن نسخه که از صحن آمده در کمیسیون رای گیری می شد و بعد تغییرات را اعمال می کردید.

رئیس کمیسون ویژه آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی تاکید نمود: بنابراین این ایرادی که گرفته شده است کاملاً یک اشکال شکلی است و اشکال ماهیتی و محتوایی نیست.

روی نسخه اولی که از صحن آمد هم نظر اعضا را گرفتیم

تقی پور افزود: بحث ما این بود که چون رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس مرکز ملی فضای مجازی بودند و این تصمیم در حضور خود آقای پورسید معاون قوانین مجلس در جلسه اول آذر ماه 1400 گرفته شده است و بعد آن را در جلسه نهم آذر ماه 1400 در کمیسیون از نماینده ها رای گرفته ایم که تغییرات را اعمال کنیم، بنابراین با همان روشی که مد نظر معاونت قوانین مجلس است، پیش رفته ایم و راه همان است.

رئیس کمیسون ویژه آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی اضافه نمود: ما به جای اینکه نسخه قبلی را آنالیز کنیم که نسخه ای بود که خودمان هم به آن ایراد وارد می کردیم (نسخه بیست و ششم تیرماه 1400 که گفتیم ایراد دارد)، اول ایرادات را برطرف کردیم و نظرات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی را هم اعمال کردیم و تا حدود زیادی نظر این مجموعه را جلب کردیم و بعد کلیات را پیگیری کردیم.

وی گفت: تاکید می کنم که اشکال فقط یک اشکال شکلی است و در محتوا اشکالی وجود ندارد.

در حال مذاکره برای حل ایراد شکلی معاونت قوانین مجلس هستیم

تقی پور اظهارداشت: در حال حاضر در حال مذاکره با هیات رئیسه مجلس و هیات رئیس کمیسیون ویژه آنالیز طرح هستیم که این ایراد را برطرف کنیم.

خبرنگار پرسید: پس با توجه به این شرحات، وقتی جلسه بعدی کمیسیون ویژه آنالیز طرح حمایت تشکیل گردد دیگر برای کلیات رای گیری جدیدی انجام نخواهد شد؟

رئیس کمیسون ویژه آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت: برای کلیات رای گیری نداریم و وارد مواد طرح می شویم. علی القاعده برای کلیات رای گیری نمی کنیم. زیرا نظر اعضای کمیسیون این است که خودمان خواستیم که این تغییرات اعمال گردد؛ بنابراین به صورت غیر مستقیم به تغییرات رای داده ایم و حالا خود تغییرات را تایید نموده ایم.

به گزارش فارس، پس از اینکه کمیسیون ویژه آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی اخیرا با تصویب کلیات این طرح خبر ساز شد، معاونت قوانین مجلس این مصوبه را رد کرد و اعلام نمود که نوع رای گیری از لحاظ قانونی دارای ایراد است و قابل پذیرش نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تقی پور: دیگر برای تصویب کلیات طرح رأی گیری نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقی پور: دیگر برای تصویب کلیات طرح رأی گیری نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید