مراقب ردپاهای دیجیتالتان باشید

به گزارش وبلاگ تور کیش، زمانی که به اینترنت متصل می شویم و فعالیت هایمان را به صورت آنلاین دنبال می کنیم از خودمان ردپای دیجیتال به جا می گذاریم.

مراقب ردپاهای دیجیتالتان باشید

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ تور کیش، امروزه حفظ حریم خصوصی در اینترنت و فضای مجازی سخت شده است. فنّاوری با سرعت زیادی در حال رشد است و ردیابی داده ها تبدیل به یک روش معمول شده است. دیگر جای تعجب نیست که سرویس های مختلف در اینترنت مثل سایت ها و شبکه های اجتماعی تولد ما را تبریک بگویند یا با توجه به خریدهای آنلاینی که انجام می دهیم، توصیه های خرید دیگری به ما پیشنهاد دهند. سرویس های آنلاین و شبکه های تبلیغاتی از این ویژگی سود اقتصادی زیادی می برند؛ اما توجه داشته باشید که این کار نوعی تجاوز به حریم شخصی ماست؛ چراکه حریم شخصی آنلاین از حقوق کاربران اینترنت محسوب می گردد. زمانی که به اینترنت متصل می شویم و فعالیت هایمان را به صورت آنلاین دنبال می کنیم از خودمان ردپای دیجیتال به جا می گذاریم. همین ردپاهای دیجیتال معین می نماید که چه عادت هایی داریم، شرایط سلامتی مان چطور است و عادت ها و سلیقه خریدمان چیست. این داده ها می تواند در دسترس شرکت های تبلیغاتی با اهداف مختلف قرار گیرد. با توجه به رشد شبکه های اجتماعی و میل کاربران به فعالیت در این شبکه ها، حجم زیادی از این اطلاعات توسط خود کاربران در اینترنت توزیع می گردد. البته اطلاعاتی که در فضای مجازی درباره هویت و علایق ما جمع می گردد، می تواند تأثیر مثبتی در زندگی ما داشته باشد. مثلاً به شکل گیری اهداف شرکت ها برای ارائه خدمات و محصولات کاربردی بهتر یاری می نماید یا وب سایت های موردعلاقه ما با یاری این اطلاعات می توانند در جهت رضایتمندی بیشتر مشتریانشان گام بردارند.

بااین حال نباید نکات امنیتی را در استفاده از اینترنت و حضور در فضای مجازی فراموش کنیم. در بستر اینترنت باید با احتیاط بیشتری گام برداریم و اطلاعات خود را در اختیار هرکسی قرار ندهیم. هرقدر اطلاعات شخصی مان را بیشتر به اشتراک بگذاریم کنترل کمتری بر روی اطلاعاتمان داشته و زمینه سوءاستفاده بیشتری را فراهم می کنیم.

اگر می خواهید آسیب های احتاقتصادی به حریم شخصی تان را به حداقل برسانید، سعی کنید به کنترل اطلاعاتتان در فضای مجازی توجه داشته باشید. از موتورهای جست وجو و مرورگرهای امن بهره ببرید. وارد هر سایتی نشوید و از رمزهای عبور قدرتمند بهره ببرید تا امنیت داده هایتان در فضای آنلاین حفظ گردد.

در این باره این ویدئو را هم ببینید:

منبع: خبرگزاری فارس

به "مراقب ردپاهای دیجیتالتان باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب ردپاهای دیجیتالتان باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید