مهاجرت به کدام استان کانادا راحت تر است؟

به گزارش وبلاگ تور کیش، بین متقاضیان مهاجرت به کانادا تصور غلطی وجود دارد و آن اینکه مهاجرت به برخی از استان ها و منطقه ها کانادا راحت تر است. واقعیت این است که مادام که شما واجد شرایط برنامه مهاجرت استانی باشید در مهاجرت به هر یک از استان های کانادا مسئله ای نخواهید داشت. اگر هم در استانی به خصوص دارای پیشنهاد کار باشید سهولت مهاجرت شما به آن استان بدیهی به نظر می رسد اما برای افرادی که تا به حال پایشان را به کانادا نگذاشته اند شاید آنقدرها هم ساده به نظر نیاید.

مهاجرت به کدام استان کانادا راحت تر است؟

پیدا کردن برنامه مهاجرت استانی که مناسب شما باشد مثل پیدا کردن کلید برای یک قفل است. هر کلیدی به هر قفلی نمی خورد؛ بسته به شرایط و موقعیت و نیز مهارت ها و تجربه کاری و نیز نیازهای بازار کار آن استان، کلید مهاجرت هم وجود دارد. بیشتر منطقه ها کانادا به استثنای نوناوات و کبک جهتهای مهاجرتی مرتبط با برنامه مهاجرت استانی خود را دارند. این جهتهای مهاجرتی برای تامین نیازهای خاص هر استان تدارک دیده شده اند و مهاجران خاصی را در نظر دارند؛ فرقی هم ندارد که آن مهاجران ماهر هستند یا بدون مهارت؛ کارآفرین هستند یا دانشجوی بین المللی. به غیر از جهتهای مهاجرتی کبک و فدرال، تمامی استان ها و منطقه ها کانادا که در برنامه مهاجرت استانی شرکت کرده اند حدود 80 جهت مهاجرتی خاص دارند.

اگر متقاضی مهاجرت از طرف یکی از این جهتهای مهاجرتی PNP ، یعنی جهتهایی که به سیستم اکسپرس انتری فدرال مرتبط اند انتخاب شود 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کند. اگر شما این 600 امتیاز را دریافت کنید حتما در دور بعدی برای شما دعوتنامه صادر می شود تا تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنید. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید، خیالتان راحت باشد. همکاران ما در وبلاگ تور کیش شرایط و پرونده شما را بررسی کرده و راهنمایی های لازم را در این زمینه به شما می دهند. فرم ارزیابی را پر کرده و منتظر تماس ایشان باشید. اما در ادامه بسته به شرایط و شرایط کنونی تان چند راه را اجمالا به شما معرفی می کنیم:

اگر جاب آفر (پیشنهاد کار از کارفرمای کانادایی) ندارید

جهت مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی برنامه مهاجرت استانی انتاریو یکی از محبوب ترین گزینه های مهاجرتی برای متقاضیان فاقد جاب آفر است. این جهت سه دسته مرتبط با اکسپرس انتری دارد و طی سال جاری میلادی فعالانه برای متقاضیان مهاجرت دعوتنامه صادر کرده است. با اینکه در این جهت مهاجرتی جاب آفر نیاز نیست باید پروفایل اکسپرس انتری فعال و سابقه کار داشته باشید تا انتخاب شوید.

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان گزینه دیگری پیش روی متقاضیان خارجی فاقد جاب آفر است. دسته اسکید ورکر بین المللی ساسکاچوان دو جهت مهاجرتی بسیار فعال دارد که نیازی به جاب آفر ندارند: یکی جهت مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری ساسکاچوان است که شرط داشتن پروفایل فعال در سیستم اکسپرس انتری فدرال را دارد. دومی جهت مهاجرتی مشاغل مورد نیاز یا Occupation In-Demand است که آن هم فاقد شرط داشتن جاب آفر است. این جهت مهاجرتی نیروی کار ماهری را که قادر به تامین نیازهای بازار کار ساسکاچوان هستند را وارد می کند. از جمله شرایط متقاضی داشتن یک سال سابقه کار در یکی از مشاغل مورد نیاز فهرست شده در اینجاست.

و سومین جهت مهاجرتی که نیازی به جاب آفر ندارد برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا است؛ این جهت مهاجرتی یکی از گسترده ترین و نوآورانه ترین جهتهای مهاجرت استانی است. برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا از چهار جهت برای انتخاب متقاضیان اکسپرس انتری استفاده می کند. برنامه مهاجرت استانی نوا سکوشیا در صف انتظار اکسپرس انتری جست و جو می کند و متقاضیانی را که در مشاغل معینی سابقه کار دارند انتخاب می کتد. با اینکه جهت مهاجرتی اولویت های بازار کار ویژه پزشکان داشتن جاب آفر را شرط کرده است (جاب آفری که از مقام مسئول سلامت استان دریافت شده باشد) جهتهای مهاجرتی Nova Scotia Demand; Nova Scotia Experience و اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا (برای متقاضیانی غیر از پزشکان) داشتن جاب آفر را شرط نکرده اند.

اگر فرانسه بلد هستید

این فقط کبک نیست که نیاز به مهاجران فرانسه زبان دارد؛ خارج از استان فرانسه زبان کبک استان هایی هستند که نیازمند متقاضیان دوزبانه یا فرانسه زبان هستند. برنامه مهاجرتی اسکیلد ورکر فرانسه زبان برنامه مهاجرت استانی انتاریو به این استان اجازه می دهد تا در صف انتظار اکسپرس انتری در پی نیروی کار ماهر فرانسه زبانی بشود که به غیر از داشتن معیارهای دیگر اتفاقا به زبان انگلیسی هم مسلط هستند. این برنامه مهاجرتی طی شش ماه اخیر فعال بوده است و بیش از 700 اعلانیه تمایل یا notifications of interest صادر کرده است.

اگر در بخش تکنولوژی شاغل هستید

دو تا از مهم ترین جهتهای مهاجرتی مرتبط با برنامه مهاجرت استانی برای نیروی کار شغل در بخش تکنولوژی از طریق بریتیش کلمبیا و انتاریو اداره می شود. انتاریو به صورت دوره ای پذیرش های موسوم به Tech Draw را در چهارچوب مسیز مهاجرتی اولویت سرمایه انسانی که مرتبط با اکسپرس انتری است برگزار می کند.این پذیرش ها افرادی را هدف می گیرند که در یکی از شش شغل مرتبط با تکنولوژی نظیر مهندس کامپیوتر و توسعه دهنده وب سابقه کار دارند. در این جهت داشتن جاب آفر نیازی نیست. از سوی دیگر، Tech Pilot بریتیش کلمبیا متقاضیان مهاجرت را تقریبا به صورت هفتگی انتخاب می کند. این پایلوت در چهارچوب جهت مهاجرتی BC Skills Immigration فعالیت می کند. جاب آفر در یکی از 29 شغل معین شده شرط است.

اگر در استان یا منطقه خاصی سابقه کار یا تحصیل دارید

چندین برنامه مهاجرت استانی جهتهایی دارند که به نفع افرادی است که در آن استان یا منطقه سابقه کار یا تحصیل دارند. برنامه مهاجرت استانی منیتوبا دو جهت مهاجرتی به نام های Skilled Worker in Manitoba و Skilled Worker Overseas دارد که افرادی که سابقه کار و تحصیل در منیتوبا دارند می توانند از هر دوی آنها استفاده کنند. منیتوبا از طریق International Education سه زیرمجموعه متمایز هم برای افرادی که از یکی از موسسات آموزش عالی یا دانشگاه های منیتوبا فارغ التحصیل شده اند دارد.

برنامه مهاجرت استانی: بهترین راه اقامت دائم کانادا

اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی قرار است تا سال 2022 در جذب مهاجر رکورشکنی کنند. علیرغم محدودیت هایی کرونایی حال حاضر بیشتر برنامه های مهاجرت استانی همچنان پذیرش برگزار می کنند. افرادی که به طور جدی مهاجرت به کانادا را در هدف خود قرار داده اند از تمامی جهتها و برنامه های مهاجرتی بهره مند خواهند بود. گزینه ها فراوان هستند و حق انتخاب وجود دارد تا متقاضی بسته به موقعیت و شرایط و پیش زمینه خود به کانادا مهاجرت کند.

منبع: ویزا موندیال

به "مهاجرت به کدام استان کانادا راحت تر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت به کدام استان کانادا راحت تر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید