چت بات ChatGPT شماره های کشورهای آسیایی را مسدود می نماید؟

به گزارش وبلاگ تور کیش، گزارش های نو حاکی از آن است که سرویس ChatGPT در حال مسدود کردن برخی از حساب های کاربری، مخصوصاً اکانت های ثبت شده با شماره های آسیایی است.

چت بات ChatGPT شماره های کشورهای آسیایی را مسدود می نماید؟

به گزارش دیجیاتو؛ این مسئله موجی از نگرانی را در میان کاربران این چت بات به وجود آورده و هنوز هم علت مشخصی برای چنین تصمیمی، ذکر نشده است.

چرا شماره های آسیایی در ChatGPT مسدود می شوند؟

شرکت OpenAI هنوز بیانیه ای در ارتباط با مسدود شدن برخی حساب های کاربری در سرویس محبوب خود منتشر ننموده است؛ اما احتمال می رود که این مسئله، با فروش غیرمجاز اکانت ها در برخی از کشور ها مرتبط باشد. برای مثال ChatGPT به شکل رسمی در کشور چین قابل دسترس نیست؛ اما فروشندگان غیررسمی از زمان عرضه عمومی این سرویس، امکان ساخت اکانت را در اختیار علاقه مندان قرار داده بودند.

احتمالاً همانطور که می دانید، امکان ایجاد حساب کاربری در سایت OpenAI با پیش شماره ایران نیز وجود ندارد و به همین علت بسیاری از افراد، شماره های مجازی سایر کشور ها را به این منظور، خریداری می نمایند. کارشناسان اعتقاد دارند که خرید و فروش اکانت ها به صورت عمده در کنار سوء استفاده از API و مسائل فنی موجب شده است تا فشار شدیدی به سرور های ChatGPT وارد گردد و اقدام اخیر برای کاهش حجم ترافیک بوده است.

به نظر می رسد که مسدود کردن حساب های کاربری ChatGPT به شکل گسترده از حدود یک هفته پیش شروع شده است؛ اما این مسئله برای اکانت های ساخته شده با شماره های آسیایی بیشتر به چشم می خورد. برخی از کاربران به طور کلی دسترسی به اکانت خود را از دست داده اند؛ درحالی که برخی دیگر، مسائل مرتبط با اشتراک پولی را تجربه می نمایند. تعدادی از افراد ادعا دارند که حساب هایی که به شکل گروهی ثبت شده اند، بیشتر در معرض مسدودسازی قرار دارند. بعلاوه منقضی شدن دسترسی رایگان به API Key یکی دیگر از مواردی است که می تواند موجب بروز مشکل مذکور شده باشد.

شایان ذکر است که در طی هفته های اخیر، موج عظیمی از حملات به سوی ChatGPT شکل گرفته است تا حدی که دولت ایتالیا، استفاده از این سرویس را به علت نگرانی پیرامون حریم خصوصی شهروندان خود، ممنوع اعلام نموده است. تعدادی از فعالین دنیای فناوری و هوش مصنوعی نیز با ثبت شکایت در نزد FTC خواهان توقف فعالیت های این سرویس شده اند.

منبع: فرارو

به "چت بات ChatGPT شماره های کشورهای آسیایی را مسدود می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چت بات ChatGPT شماره های کشورهای آسیایی را مسدود می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید