افت 7 هزار و 677 واحدی شاخص بورس

به گزارش وبلاگ تور کیش، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در انتها معاملات امروز با کاهش 7 هزار و 677 واحد همراه شد.

افت 7 هزار و 677 واحدی شاخص بورس

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ تور کیش، بورس اوراق بهادار تهران که در روز های گذشته هفته فرایند رو به رشد به خود گرفته بود، امروز در آخرین روز کاری هفته با کاهش 7 هزار و 677 واحد به رقم یک میلیون و 463 هزار و 760 واحد رسید.

بعلاوه شاخص کل با معیار هم وزن با رشد 1539 واحد به رقم 377 هزار و 368 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 830 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از 12.2 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق اقتصادی در قالب 626 هزار فقره معامله و به ارزش 5 هزار و 968 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی 52 صدم درصد کاهش یافتند، اما این دو شاخص با معیار هم وزن 41 صدم درصد رشد کرد.

شاخص آزاد شناور 67 صدم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس 84 صدم درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 11 صدم درصد عقب نشست.

امروز نماد های مهم و بزرگ بازار بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند که می توان به نماد فولاد مبارکه، ملی مس ایران، پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا، ایران خودرو و بانک ملت اشاره نمود.

در فرابورس ایران، اما شاخص کل با 69 واحد افزایش به رقم 19 هزار و 850 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 106 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس هم به 337 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از 4.5 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق اقتصادی در قالب 270 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 259 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نماد های توسعه اقتصادی مهر آیندگان، صنعتی مینو، سرمایه گذاری میراث فرهنگی، تجلی توسعه معادن و فلزات و فرابورس بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد های صباتأمین و بیمه سامان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

لازم به ذکر است طبق گفته کارشناسان، منظره مثبتی سال جاری برای سرمایه گذاران در بورس وجود دارد، اما این نکته را نباید فراموش کرد که بازار سرمایه همراه با ریسک و نوسان و سود و زیان است و حتماً باید برای سرمایه گذاری در این بازار با مطالعه، مشورت و تحلیل اقدام کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افت 7 هزار و 677 واحدی شاخص بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت 7 هزار و 677 واحدی شاخص بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید