افزایش اکیپ های زنده گیری سگ های بلاصاحب در قزوین

به گزارش وبلاگ تور کیش، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: تعداد اکیپ های زنده گیری سگ های بلاصاحب به 6 اکیپ افزایش پیدا کرد.

افزایش اکیپ های زنده گیری سگ های بلاصاحب در قزوین

حسین عمویی رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: بر اساس مصوبه کارگروه کنترل حیوانات استان، طرح ضربتی ساماندهی سگ های بلاصاحب از ابتدای شهریور به مدت یک ماه در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: درهمین راستا تعداد اکیپ های زنده گیری سگ های بلاصاحب به 6 اکیپ افزایش پیدا کرد و بعلاوه تعداد 4 واحد سیار جهت گشت زنی و نظارت در سطح شهر راه اندازی شده است.

عمویی در مورد فرایند انجام کار اعلام کرد: ابتدا سگ های بلاصاحب شناسایی و زنده گیری می شوند و پس از انجام معاینات تشخیصی به وسیله دامپزشک نسبت به انجام عملیات انگل تراپی، واکسیناسیون، عقیم سازی، پلاک گذاری و در نهایت واگذاری و رهاسازی اقدامات لازم صورت می گیرد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند گفت: شهرداری قزوین در حوزه وظایف خود توان جمع آوری این سگ ها را دارد؛ اما گاهی اوقات مشاهده می گردد که از شهر های اطراف، سگ های جمع آوری شده را در داخل و یا حاشیه شهر قزوین رهاسازی می کنند.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده این گونه موارد بلافاصله با سامانه ارتباط شهروندی 137 تماس حاصل کنند.

وی با بیان اینکه غذا دادن به سگ های بلاصاحب موجب ماندگاری آن ها در شهر و افزایش فراوری مثل آن ها می گردد، از شهروندان درخواست کرد که در این خصوص با شهرداری همکاری کنند و پسماند های خود را راس ساعت مقرر در مخازن زباله قرار دهند.

وبلاگ تور کیش قزوین قزوین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش اکیپ های زنده گیری سگ های بلاصاحب در قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اکیپ های زنده گیری سگ های بلاصاحب در قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید