حضور دهکده صنایع دستی و گردشگری شیراز در نمایشگاه گردشگری پارس

به گزارش وبلاگ تور کیش، دهکده صنایع دستی و گردشگری شیراز در دهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس (21 تا 24 آذرماه1397) شرکت کرد.

حضور دهکده صنایع دستی و گردشگری شیراز در نمایشگاه گردشگری پارس

به گزارش وبلاگ تور کیش، در دهمین نمایشگاه گردشگری پارس که از 21 تا 24 آذرماه 1397 در شیراز برگزار گردید، مسئولان این دهکده با در اختیار گرفتن یک غرفه در سالن حافظ به معرفی ظرفیت های خود به بازدیدنمایندگان نمایشگاه پرداختند.

این دهکده بزرگترین دهکده صنایع دستی کشور است که در شاهراه تخت جمشید شیراز واقع شده است و وسعت آن هجده هزار متر مربع است و در آن بیش از 50 کارگاه صنایع دستی ، انبار نگهداری صنایع دستی، فروشگاه و نمایشگاه، شهر بازی، استخر، پایانه صادراتی، باغ راه مشاهیر ایرانی، سالن آمفی تئاتر و اقامتگاه بومگردی تدارک دیده شده است.

تماشای فرایند تهیه فراوری ساخت محصولات از نزدیک و فروش همزمان صنایع دستی سراسر کشور یکی از جاذبه های اصلی این دهکده است. در این مجموعه، گردشگران داخلی و خارجی با بازدید میدانی از چگونگی تهیه صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران با فرهنگ و هنر ایرانی آشنا می شوند و در صورت تمایل به خرید این محصولات می پردازند. پایانه صادراتی تعبیه شده در این دهکده نیز به جهانگرد های خارجی و صادرنمایندگان امکان می دهد محصول خریداری شده را به سایر نقاط جهان ارسال نمایند.

علاوه بر فرش دستباف، مراحل فراوری سایر صنایع دستی از جمله خاتم کاری، منبت، معرق قلم زنی، سفال و ... نیز در این دهکده به معرض بازدید گردشگران قرار خواهد گرفت.

سرمایه گذار این مجموعه حمید ذوالانواری یکی از فعالان بخش خصوصی صاحبنام در فراوری و صادرات فرش دستباف کشور بوده و این پروژه تا به امروز پیشرفت 40 درصدی داشته است.

محدوده ای که برای احداث این دهکده در نظر گرفته شده در 20 کیلومتری جاده شیراز زرقان، در جوار پارک ملی بمو، پارک جنگلی، تنگ چمه، سه سنگ واقع شده است ومنطقه ای با جاذبه های طبیعی و بصری است.

منبع: همگردی

به "حضور دهکده صنایع دستی و گردشگری شیراز در نمایشگاه گردشگری پارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور دهکده صنایع دستی و گردشگری شیراز در نمایشگاه گردشگری پارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید