حقوق دستیاران با پزشکان عمومی برابر می شود

به گزارش وبلاگ تور کیش، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه درنظر داریم حقوق دستیاران را به مقدار حقوق پزشکان عمومی برسانیم، گفت: این تصمیم با همکاری معاونت توسعه وزارت بهداشت اجرایی می شود و اگر سازمان برنامه و بودجه با این موضوع موافقت کند، حقوق دستیاران به مقدار حقوق پزشک عمومی می شود.

حقوق دستیاران با پزشکان عمومی برابر می شود

به گزارش ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد درباره افزایش ظرفیت دوره های دستیاری تخصصی و پزشک عمومی گفت: افزایش ظرفیت این دوره ها به طور کامل با یکدیگر فرق دارد. یکی از تفاوت های عمده این است که افزایش ظرفیت دوره پزشکی عمومی به طور کامل به بودجه و تخصیص اعتبار وابسته است، اما در مورد دوره تخصص این امر به برنامه ریزی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت دوره های تخصصی را با توجه به امکانات موجود در سال جاری تا 25 درصد افزایش دادیم، ادامه داد: افزایش ظرفیت دوره های فوق تخصصی نیز به 50 درصد رسیده و ما در معاونت آموزشی وزارت بهداشت از ظرفیت موجود استفاده کردیم و صندلی های خالی را پر کردیم.

دکتر باقری فرد گفت: موضوع افزایش ظرفیت رشته های تخصصی و پزشکی عمومی، کاملا از یکدیگر مستقل است. در کشور در حوزه تخصص کمبود هایی وجود دارد. به نحوی که براساس استاندارد های جهانی، نسبت پزشک عمومی به متخصص باید یک به یک باشد، اما این مقدار در ایران معادل یک به نیم است. ما به کمبود متخصص در کشور اذعان داریم و بنابراین باید شرایطی ایجاد کنیم که پزشکان عمومی در آزمون دستیاری شرکت کنند.

وی با بیان اینکه توجه به شرایط زندگی دستیاران، یکی از راهکار های فراهم آوردن شرایط برای تحصیل پزشکان عمومی در دوره دستیاری است، گفت: دستیاران تخصصی در گذشته مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان حقوق دریافت می کردند که طبعا با این مبلغ نمی توانستند زندگی خود را اداره کنند و به تحصیل ادامه دهند و به همین دلیل، حقوق دستیاران پزشکی را حدود 8 میلیون تومان مشخص کردیم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه توضیح داد: حقوق دستیاران در سال جاری نیز افزایش یافته است. بر این اساس، حقوق دستیاران مجرد، 8 میلیون تومان و حقوق دستیاران متاهل نیز 11 میلیون تومان است. علاوه بر حقوق مشخص شده، کارانه هم برای آن ها لحاظ می شود.

دکتر باقری فرد با بیان اینکه درنظر داریم که حقوق دستیاران به مقدار حقوق پزشکان عمومی برسانیم، گفت: معاونت آموزشی با همکاری معاونت توسعه وزارت بهداشت در نظر دارد که این تصمیم را عملی کند. اگر سازمان برنامه و بودجه با این موضوع موافقت کند، حقوق دستیاران به مقدار حقوق پزشکان عمومی می شود و اگر موضوع برابر شدن حقوق دستیاران با حقوق پزشکان عمومی محقق شود، دستیاران در زمینه مسائل مادی دغدغه کمتری خواهند داشت.

منبع: فرارو

به "حقوق دستیاران با پزشکان عمومی برابر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقوق دستیاران با پزشکان عمومی برابر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید