دولت با بی پولی روبرو شده است ، موج بعدی کرونا خطرناک تر است

به گزارش وبلاگ تور کیش، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است اگر امروز کشور میان دو گزینه فعال کردن اقتصاد یا تداوم قرنطینه با تردید روبرو شده، به دلیل عدم توجه به مسائل کلان در طول سال ها و دهه های اخیر است.

دولت با بی پولی روبرو شده است ، موج بعدی کرونا خطرناک تر است

به گزارش وبلاگ تور کیش به نقل از ایسنا، سید رضی حاجی آقامیری اظهار کرد: آنچه که امروز قطعی به نظر می رسد مسائل دولت در تامین منابع اقتصادی لازم است. در کنار محدودیت های روز مانند تحریم ها، ما علت این مسئله را باید در عملکرد کشور در سال ها و دهه های اخیر بررسی کنیم.

به گفته وی، تمامی دولت های گذشته، فرصت این را داشتند تا با یک آینده نگری، ظرفیتی را برای روزهای سخت مانند آنچه در کرونا شکل گرفته کنار بگذارند تا امروز امکان استفاده از آن چه برای دولت و چه برای مردم فراهم شود.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه محدودیت ها، دولت را ناچار به اتخاذ سیاست های سخت می کند، خاطرنشان کرد: از سویی اقتصاد ما نیاز به فعالیت دارد، زیرا در غیر این صورت منابع اقتصادی لازم و کافی برای تعطیلی طولانی مدت را نداریم و از سوی دیگر کارشناسان تذکر می دهند که هرگونه تصمیم عجولانه در عبور از قرنطینه می تواند به سختی های جدید منجر شود.

آقامیری ادامه داد: در چنین شرایطی مدیریت فاصله گذاری اجتماعی در مناطق مختلف کشور نیز سخت است و اگر در این مرحله اشتباهی مرتکب شویم، موج بعدی بیماری می تواند آسیبی جدی تر به اقتصاد کشور وارد کند.

وی با تاکید بر لزوم تمرکز بر شرایط داخلی و عملکرد ایران در مقابله با این بیماری، گفت: در شرایط فعلی، هر کشوری به تناسب موقعیت اقتصادی خود تصمیماتی را می گیرد و ما نیز باید تلاش کنیم بر اساس واقعیت ها بهترین تصمیم را بگیریم. در این فرایند حتی جان یک ایرانی نیز اهمیت فراوانی دارد و چه در اقتصاد و چه در سایر بخش ها این اصل مهم نباید فراموش شود.

با دستور دولت، فعالیت برخی صنوف در سطح کشور از 23 فروردین و در تهران از 30 فروردین از سر گرفته شده است. دولت خاطرنشان کرده فعلا تنها اصناف کم خطر مجاز به فعالیت خواهند بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "دولت با بی پولی روبرو شده است ، موج بعدی کرونا خطرناک تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت با بی پولی روبرو شده است ، موج بعدی کرونا خطرناک تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید