سگ های کمپ آراد کوه روزی چقدر غذا می خورند؟

به گزارش وبلاگ تور کیش، معاون هماهنگی امور منطقه ها سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره مقدار غذای سگ های ولگرد تهران شرح داد.

سگ های کمپ آراد کوه روزی چقدر غذا می خورند؟

به گزارش وبلاگ تور کیش، شادی مالکی در این باره گفت: اکیپ های زنده گیری سگ های بدون صاحب تحت نظر پیمانکارانی کار می نمایند که بر اساس مناقصه برای همکاری با شهرداری انتخاب می شوند. اکیپ های زنده گیری در چند ماه اخیر از 7 گروه به 20 گروه افزایش یافته اند. این اکیپ ها با تجهیزات و خودروهای ویژه سگ های ولگرد را به ویژه در صبح و غروب در منطقه ها پر تردد شهری زنده گیری و بیهوش نموده و با رعایت پروتکل های خاص به نقاهتگاه سایت آرادکوه منتقل می نمایند. برای هر اکیپ ناظرانی وجود دارند که آن ها کار خود را به درستی انجام دهند.

او با اشاره به اینکه حضور اکیپ های زنده گیری بیشتر بر اساس تقاضای وبلاگ تور کیشانی است که با سامانه 137 شهرداری تماس می گیرند، انجام می گردد.

انگل تراپی و واکسیناسیون سگ ها

مالکی اضافه کرد: در این نقاهتگاه، دامپزشکان مستقر هستند و سگ ها را معاینه نموده، سگ های بیمار را از سگ های سالم و سگ های نر را از سگ های ماده جدا می نمایند و در فازهای بعدی انگل تراپی و واکسیناسیون این سگ ها انجام می گردد. در همکاری با اداره کل دامپزشکی استان تهران 750 دُز واکسن برای این سگ ها دریافت شده است.

او با اشاره به اینکه در انتها این فرآیند، سگ ها عقیم سازی و پلاک گذاری می شوند گفت: در روز حدود 2 تُن برای این سگ ها غذا تهیه می گردد. سگ های زنده گیری شده در نقاهتگاه نگهداری می شوند تا جاییکه اشخاص حقیقی یا حقوقی درخواست نگهداری آن ها را داشته باشند که با رعایت شرایط قانونی سگ ها به صاحبان نو خود واگذار می شوند.

مالکی گفت: در حال حاضر این سگ ها به طبیعت بازگردانده نمی شوند، اما در مصوبه اخیر که اصلاح مصوبه قدیمی در آن گنجانده شده بخشی از این سگ ها اجازه آزادسازی دارند تا با هماهنگی با نهادهای دیگر انجام گردد.

رها سازی سگ های شهرستان تهران در تهران

معاون هماهنگی امور منطقه ها سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با تاکید بر اینکه در بسیاری از منطقه ها شهری شاهد سگ های بدون صاحب نیستیم، گفت: حدود 8 ماه پیش این سگ ها زیاد بودند، چون سگ هایی از شهرستان های اطراف تهران در تهران آزاد می شدند که درخواست دادیم و مکاتبه کردیم تا این کار انجام نگردد. ضمن اینکه اکیپ های زنده گیری هم افزایش یافته اند. سگ های در منطقه ها حاشیه ای هم زنده گیری و به نقاهتگاه منتقل می شوند. در حال حاضر بیش از 50 درصد سگ های بلاصاحب مدیریت شده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "سگ های کمپ آراد کوه روزی چقدر غذا می خورند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ های کمپ آراد کوه روزی چقدر غذا می خورند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید