مومنی: جدایی کریمی ضربه مهلکی به استقلال می زند، باشگاه باید بازیکنش را مجبور به عذرخواهی کند

به گزارش وبلاگ تور کیش، پیشکسوت باشگاه استقلال اعتقاد دارد جدایی هافبک این تیم، ضربه مهلکی به آبی پوشان وارد خواهد کرد.

مومنی: جدایی کریمی ضربه مهلکی به استقلال می زند، باشگاه باید بازیکنش را مجبور به عذرخواهی کند

محمد مومنی درباره شرایط تیم فوتبال استقلال با کادر فنی جدید، به خبرنگار ورزشی وبلاگ تور کیش گفت: فکری از پیشکسوتان مکتب استقلال بوده، عمرش را در باشگاه سپری کرده و دانش فنی و تجربه مربیگری به دست آورده است. او در نساجی پیروز بود، اما می داند شرایط استقلال متفاوت است و فشار روانی زیادی در باشگاه وجود دارد.

متدهای فکری باید مورد قبول هواداران باشد

وی با اشاره به اینکه بازیکنان فعلی استقلال تفکرات مربیان پیشین را در ذهن دارند، شرح داد: بازیکنان با تفکرات مربیان به روز، آبدیده شده اند و فکری باید متدهایی برای بازی ها آماده کند که مورد قبول هواداران باشد. استقلال علاوه بر کسب نتایج خوب، باید بازی های زیبایی ارائه کند و سرمربی استقلال کار بسیار سختی پیش رو دارد.

اگر مربی استقلال خارجی بود، مدیران باشگاه تلاش می کردند رضایت او را جلب کنند

پیشکسوت استقلال به جدایی احتمالی مربی این تیم اشاره کرد و گفت: شنیدم چند مربی از جمله سیروس دین محمدی از تیم جدا شده اند. دین محمدی فرد کوچکی در استقلال نبود و باشگاه باید دلیل جدایی این مربی را از او بپرسد. اگر این جدایی به خاطر نیاز مالی بوده است، باشگاه باید این مسئله را برای دین محمدی که زندگی خود را به خاطر استقلال می گذارد، برطرف کند. این وظیفه باشگاه است که کاری کند اعضای تیم مشکل مالی نداشته باشند. اگر مربی استقلال خارجی بود، باشگاه تلاش می کرد رضایت او را جلب کند، اما به مربیان ایرانی احترام نمی گذاریم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ تور کیش بخوانید. (کلیک کنید)

مشکل ساختاری فوتبال ایران، عدم احترام مدیران غیرفوتبالی است

مومنی با انتقاد از تفاوت رفتار اجرا شده با مربیان داخلی و خارجی اظهار داشت: وقتی خودمان احترامی برای خودمان قائل نیستیم، نباید توقع داشته باشیم یک خارجی به ما احترام بگذارد.

وی در ادامه اظهار داشت: مشکل ساختاری فوتبال ایران، عدم احترام مدیرانی است که فوتبالی نیستند و داعیه برافراشته شدن پرچم باشگاه را دارند. ما ابتدا باید رضایت پیشکسوتان را جلب کنیم. باشگاه استقلال باید توقعات اعضای تیم را برآورده کند. انصافاً از جدایی دین محمدی خیلی متأسف شدم.

وقتی استقلال نمی تواند از بازیکنان جدید استفاده کند، یعنی در نقل وانتقالات پیروز نبوده است

وی در مورد خریدهای این باشگاه با وجود پنجره بسته نقل وانتقالاتی به وبلاگ تور کیش گفت: شرایط استقلال مانند این است که یک نفر از پشت پنجره، آن سوی پنجره را می بیند و به آن دسترسی ندارد. اگرچه زحمات زیادی کشیده شده، اما این تلاش ها مثبت نبوده و به پایان نرسیده است. استقلال بازیکنان خوبی مانند محمد نادری گرفته، اما تا زمانی که نتواند از آنها استفاده کند، یعنی در نقل وانتقالات پیروز نبوده است. دوستان می گویند پول شفر و جپاروف را دادیم، اما هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده است.

اگر پولی نیست، مدیران بگویند نمی توانیم پول بیاوریم

مومنی با انتقاد از حل نشدن ممنوعیت نقل وانتقالاتی استقلال شرح داد: وقتی هنوز پنجره نقل وانتقالاتی باز نشده است و مدیران هم می گویند پول طلبکاران را می دهیم، یعنی همه اقدامات سرابی بیش نبود و به شعور انسان توهین می شود! دروغ فرهنگ غنی ما را از بین می برد و هواداران هم سرگردان هستند. آنها وقتی به مجلس می فرایند، کنندگان قول همکاری می دهند و زمانی که مقابل باشگاه تجمع می کنند، مدیران استقلال می گویند مسائل حل می شود. اگر پولی نیست، مدیران بگویند نمی توانیم پول بیاوریم. این دروغ ها خیلی بد است.

علی کریمی ستون استقلال بود

وی در واکنش به جدایی علی کریمی و شرایط استقلال با این شرایط گفت: کریمی ثابت کرد توانایی های منحصربه فردی دارد و در شرایطی که بسیاری از بازیکنان به خاطر فشار روانی موجود در استقلال نتوانستند خود را در این تیم نشان دهند، عملکرد بسیار خوبی ارائه کرد. این بازیکن یکی از ستون های اصلی باشگاه استقلال بود و تخریب این ستون باعث می شود بنای تاکتیکی تیم زیر سؤال برود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی وبلاگ تور کیش بخوانید. (کلیک کنید)

جدایی کریمی ضربه مهلکی به استقلال می زند

بازیکن پیشین استقلال با بیان اینکه جای خالی کریمی با شروع مسابقات احساس می شود، اظهار داشت: این بازیکن در نیمه دوم دیدار با الشرطه عراق به زمین آمد که بسیار مثمرثمر بود و همه از نامجومطلق انتقاد کردند که چرا از ابتدا به او بازی نداد. کریمی جایگاهی در استقلال به دست آورد که قابل دفاع بود و باشگاه می توانست مبلغ بیشتری برای او پرداخت کند. رفتن این بازیکن ضربه مهلکی به استقلال می زند و کمتر کسی می تواند جای او را پُر کند.

مدیران جدید به دنبال جدایی افرادی هستند که قدمت بیشتری دارند

مومنی درباره جدایی کادر پزشکی استقلال از این باشگاه، به دلیل عذرخواهی نکردن بازیکنانی که در فرودگاه دوحه با آنها درگیر شدند، اظهار داشت: کسوت در فوتبال ما منسوخ و باطل شده است. مدیران جدیدی که می آیند، می خواهند کاری کنند افرادی که قدمت بیشتری دارند و مردم احترام زیادی برای آنها قائل هستند، از مجموعه جدا شوند که این زنگ خطری برای ورزش ماست. دکتر نوروزی و دکتر ستوده سال هاست در این فوتبال فعالیت می کنند. نوروزی به خاطر باشگاه موقعیت های مختلفی را از دست داده و از جیب خودش برای استقلال هزینه کرده است.

نوروزی خودش را ثابت کرده است

وی با تمجید از معاون پزشکی مستعفی باشگاه استقلال به وبلاگ تور کیش گفت: نوروزی در چند کشور خارجی مدرک گرفته است تا به کشورش خدمت کند و زمانی که من بازی می کردم، پزشک استقلال بود. او علاوه بر اینکه خودش را از لحاظ علمی ثابت کرده، خدمات زیادی به فوتبال ایران ارائه کرده است که کسی نمی تواند آن را زیر سوال ببرد. نوروزی و پیشکسوتان استقلال مهره های گرانبهایی هستند که همه باید به آنها احترام بگذارند.

باشگاه باید بازیکنش را مجبور به عذرخواهی کند

پیشکسوت باشگاه استقلال با بیان اینکه نوروزی کارهایی کرده است که خیلی ها نمی توانند آن را با پول های هنگفت انجام دهند، شرح داد: باشگاه استقلال باید بازیکنش را مجبور به معذرت خواهی کند و به دنبال دکتر نوروزی برود. این احترام است که ما را میان مردم، منفور یا محبوب می کند. در فوتبال جهان جایگاه ها تعریف شده است و هیچ وقت یک بازیکن با مدیر درگیر نمی شود. بازیکن باید انتظارات را برآورده و شأن اطرافیان را هم حفظ کند تا اگر خودش فوتبال را کنار گذاشت، به او به عنوان یک پیشکسوت احترام بگذارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مومنی: جدایی کریمی ضربه مهلکی به استقلال می زند، باشگاه باید بازیکنش را مجبور به عذرخواهی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مومنی: جدایی کریمی ضربه مهلکی به استقلال می زند، باشگاه باید بازیکنش را مجبور به عذرخواهی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید