پیغام تبریک دکتر مونسان به مناسبت روز ملی خلیج فارس

به گزارش وبلاگ تور کیش، در پیغام تبریک دکتر علی اصغر مونسان به این مناسبت آمده است:

پیغام تبریک دکتر مونسان به مناسبت روز ملی خلیج فارس

نام گذاری دهم اردیبهشت ماه به عنوان روز ملی خلیج فارس در تقویم ملی کشورمان نشان از اهمیت تاریخی و جغرافیایی این خطه کهن دارد. خطه ای که به تعبیر مورخان یکی از مهم ترین خاستگاه های تمدن بشری است و از دیرباز تا به امروز از جایگاهی استراتژیک در سطح منطقه ای و بین المللی برخوردار بوده است.

این روز عظیم در عین حال یادآور فرازی درخشان از شجاعت ساکنان خطه جنوب است که توانستند با همراهی سپاهیان ایران به بیش از یک قرن سلطه استعماری پرتغالی ها بر سواحل خلیج فارس انتها دهند و برگ زرین دیگری بر کتاب پربار حماسه های ملی این سرزمین بیفزایند.

روز ملی خلیج فارس تاکیدی ماندگار بر هویت ایرانی خلیج همواره فارس است و فراخوانی به وسعت دیروز، امروز و فرداست تا همه نسل ها رسالت خود را در پاسداری از این نماد تمدن ایران اسلامی بدانند و برای حفظ نام و گنجینه دستاوردهای آن بکوشند.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در جهت تحقق این رسالت مهم علاوه بر کوشش جدی برای ثبت داشته های تاریخی و طبیعی خلیج فارس در سطح ملی و جهانی، پروژه عظیم موزه منطقه ای خلیج فارس را به پایان رساند تا ضمن حفظ و معرفی ارزش های فرهنگی-تاریخی و جلوه های زندگی و همت مردم در این دیار پر افتخار کشورمان، گامی موثر برای توسعه گردشگری منطقه برداشته گردد.

روز ملی خلیج فارس را به یکایک ایرانیان و به ویژه اهالی غیور سواحل جنوبی کشور تبریک می گویم و برای هم وطنان عزیزمان اقتدار و سربلندی روز افزون آرزومندم.

منبع: گردشبان

به "پیغام تبریک دکتر مونسان به مناسبت روز ملی خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام تبریک دکتر مونسان به مناسبت روز ملی خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید