با این شربت گیاهی ریه را کاملا پاکسازی کنید

به گزارش وبلاگ تور کیش، سیر فواید بی شماری دارد که می توان در سراسر دنیا یافت. همچنین قرن هاست که به عنوان یک ماده دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف سیر با شکم خالی از جوانب مختلف مورد بررسی قرار گرفته و نتایج متفاوت می باشد. قطعا مادربزرگ های شما از خواص سیر، زیاد یاد می کنند و به استفاده از آن تاکید دارند. اگر سیر به جای رشد در طبیعت، در آزمایشگاه آن را تولید می کردند به طور یقین، به یکی از داروهای گران قیمت تبدیل می شد. معمولا افراد سیر را در مصارف آشپزی استفاده می کنند اما بسیار از مردم، آن را به عنوان داروهاخانگی به کار می برند. یکی از ترکیبات مهم سیر، آلیسین نام دارد که موجب طعم تند و خاص سیر نیز می شود.

با این شربت گیاهی ریه را کاملا پاکسازی کنید

بدون شک مصرف سیر با شکم خالی یک آنتی بیوتیک قوی می باشد و در بسکمک از مطالعات این موضوع به اثبات رسیده که مصرف سیر قبل از صبحانه اثربخشی بیشتری دارد زیرا باکتری ها بیشتر در معرض آن قرار می گیرند و نمی توانند از خود در برابر سیر دفاع نمایند.

خواص سیر

سیر یک روش موثر برای از بین بردن مسائل داخل شکم می باشد زیرا هضم و گوارش را بهبود می بخشد و بر روی اشتهای شما اثر مثبت دارد .

بسکمک از افراد که از فشار خون بالا رنج می برند، می توانند با استفاده از سیر علائم بیماری خود را بهبود ببخشند .

همچنین سیر بر جریان خون اثر مثبت دارد و از حملات قلبی جلوگیری می کند و مسائل مربوط به کبد و مثانه را برطرف خواهد کرد.

بعضی از افراد اظهار دارند که مصرف سیر با شکم خالی به شدت روی برطرف کردن مسائل عصبی و کنترل استرس موثر است و همچنین می تواند مسائلی مثل اسهال را از بین ببرد.

سیر از ترشح اسید معده جلوگیری می کند که معمولاً هنگام استرس بیشتر تولید می گردد.

سیر یکی از قوی ترین مواد غذایی برای سم زدایی بدن محسوب می گردد و یک داروی تسکین دهنده می باشد.

بسکمک از متخصصان سیر را به عنوان جایگزین دارو پیشنهاد می نمایند زیرا خواص آن اعجاب انگیز است.

سیر از بیماری هایی مثل تیفوس، دیابت، افسردگی و انواع سرطان جلوگیری می کند و همچنین فشار خون و یبوست را درمان می کند.

سیر همچنین برای مسائل تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد و از مسائلی مثل برونشیت، برونشیت مزمن، گرفتگی ریه ها، التهاب ریه، احتقان ریوی، سل ، آسم و سرفه های خشک جلوگیری می کند و آن ها را بهبود می بخشد.

چگونگی استفاده از سیر برای مسائل مختلف

برای برطرف کردن مسائلی مثل گوش درد ، یک یا دو قطره از آب سیر را داخل گوش می چکانند.

همچنین برای یبوست مقداری سیر را با آب می جوشانند و به فرد می دهند تا از طریق آن بخور کند.

برای استفاده از سیر برای بهبود بیماری آسم باید 15 قطره آب داغ جوشانده سیر را بنوشید و همچنین می توانید مقداری نعناع به آن اضافه کنید تا بوی بهتری بگیرد.

برای بیماری سل یک حبه سیر را روزانه مصرف کنید و همچنین می توانید یک سیر را رورانه از هر راهی که مایل هستید، در وعده های غذایی خود بگنجانید و تقسیم کنید.

بهتر است سیر را خام مصرف کنید.

همچنین می توانید با استفاده از سیر یک سس مناسب تهیه کنید.

اگر به هر کدام از بیماری های برونشیت مبتلا هستید ، می توانید سه قاشق غذاخوری آب سیر را روزانه مصرف کنید. در این شرایط به 200 گرم سیر، 700 گرم شکر فرآوری شده و هزار گرم آب نیاز دارید. اول از همه آب را با سیر بجوشانید و مقداری شکر به آن اضافه کنید. همچنین می توانید خمیر سیر را روی ناحیه شکم برای برطرف کردن درد یا بهبود سرماخوردگی بمالید.

مقدار کمی سیر با مسائلی مثل زگیل مبارزه می کند که کاملا بدون درد است.

بعضی از افراد از سیر برای از بین بردن درد استفاده می نمایند و آن را روی ناحیه مورد نظر قرار می دهند.

بعضی از حیوانات جان خود را با بو کردن سیر حفظ می نمایند اما بعضی حیوانات دیگر مثل حشره های موذی با بو کردن سیر جان خود را از دست می دهند زیرا بوی سیر برای آن ها سمی است.

پاکسازی ریه ها با استفاده از سیر

مواد غذایی مهم سیر توسط مصرف خام آن، جذب بدن می گردد .ترکیباتی که موجب تمیز کردن ریه ها و دیگر اعضای بدن می گردد. سیر حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان، ویتامین ها و مواد معدنی است که از آسیب های رادیکال آزاد در بدن جلوگیری می کند . رادیکال های آزاد منجر به آسیب رسیدن به سلول های بدن و افزایش خطر سرطان می گردد.

خاصیت آنتی باکتریال سیر در نابودی بسکمک از باکتری ها، ویروس ها و دیگر میکرو ارگانیسم هایی که منجر به بیماری های تنفسی و مسائلی مانند آنفلوانزا و سرماخوردگی می شوند، نقش مهمی دارد .خواص پاک نمایندگی سیر تاثیر بسکمک روی فلزات سنگین جمع شده در بدن دارد. افراد سیگاری و یا افرادی که سیگار را ترک کرده اند و یا در معرض دود سیگار قرار دارند بهتر است سیر بیشتری مصرف نمایند زیرا سیر در دفع سموم ناشی از دخانیات به بدن کمک زیادی می کند. محققان عقیده دارند که مصرف منظم سیر می تواند باعث بهبود شرایط بیمارانی باشد که از بیماری های تنفسی مانند ذات الریه ،احتقان ریوی ، برونشیت، آسم،سرماخوردگی و سل و غیره رنج می برند.

چگونه ریه ها را با سیر تمیز و پاکسازی کنیم ؟

برای استفاده از مزایای سیر بهتر است که خود داروهای خانگی را تهیه کنید. در این صورت می توانید به بهبود سلامت ریه ها و پاکسازی آنها از تمام آلودگی ها امیدوار شوید.

ترکیب سیر و آویشن برای پاکسازی ریه ها

مخلوط سیر و آویشن سموم ریه ها را از بین می برد. خواص سیر با ترکیب اثرات ضد عفونی نماینده آویشن موجب ارتقا سلامت ریه ها می گردد.

مواد لازم

10 حبه سیر

3 شاخه آویشن تازه

روغن زیتون به میزان لازم

روش تهیه

حبه های سیر را با هاون بکوبید تا به شکل خمیر آماده گردد. سپس برگ های آویشن تازه را به آن اضافه کنید و دوباره آن را بکوبید تا به صورت یکدست ترکیب شوند. این ترکیب را در ظرف شیشه ای تمیز ریخته و روی آن را با روغن زیتون طبیعی بپوشانید. بعد از یک شب از این ترکیب بهره ببرید.

روش استفاده

اجازه دهید تا یک شب از تهیه ترکیب سیر و آویشن سپری گردد تا آویشن به خوبی در سیر، مخلوط و خیس گردد. صبح روز بعد یک قاشق غذاخوری از آن را به صورت ناشتا میل کنید. مصرف روزانه و به مدت دو هفته از این داروی گیاهی، تاثیر بسیار مفیدید در پاکسازی ریه ها خواهد داشت.

شربت سیر، زنجبیل، پیاز ، زردچوبه و شکر

این داروی خانگی از میزان بالای آنتی اکسیدان ها و ترکیبات سم زدا و ضدالتهابی برخوردار است. مزایای موجد در این شربت باعث چند برابر شدن خواص سیر می گردد. زیرا زنجبیل ، پیاز و زرد چوبه نیز دارای خواص ضد ویروسی هستند که قدرت دفاعی و سیستم ایمنی بدن را تقویت می نمایند . این شربت گیاهی مواد زائد جمع شده در ریه ها را از بین می برند.

مواد لازم

3 حبه سیر له شده

1 تکه ریشه زنجبیل تازه

نیم کیلو پیاز

200 گرم شکر

نیم لیتر آب

زردچوبه 1 قاشق چای خوری

روش تهیه

آب و شکر را روی حرارت ملایم با یکدیگر مخلوط کنید. سپس پیازهای پوست کنده را اضافه کرده و هم بزنید. بعد از آن زنجبیل و سیرهای له شده را نیز اضافه کنید و هم بزنید. بعد از جوشیدن شربت ، شعله را کمتر کنید و مدام آن را هم بزنید تا آب ترکیب به نصف برسد.بعد از خاموش کردن شعله، ترکیب را از صافی عبور داده و اجازه دهید تا خنک گردد. این شربت را در یخچال نگهداری کنید.

روش مصرف

هر روز صبح به صورت ناشتا، یک قاشق غذاخوری از این شربت را میل کنید و یا اینکه آن را با آب ولرم مخلوط کرده و بنوشید. دو هفته به طور مداوم از این شربت بهره ببرید و بعد از آن، یک هفته استراحت کرده و دوباره مصرف آن را آغاز کنید.

در هر دو رش سیر یک عضو مهم در داروهای خانگی شما ه شمار می آید که موجب پاکسازی ریه ها می گردد. اما توجه داشته باشید این داروهای گیاهی را در کنار سبک زندگی سالم استفاده نمائید.

حتی الامکان از جوشاندن سیر خودداری کنید زیرا خواص دارویی آن را از بین میبرد.

البته قبل از هرگونه استفاده از سیر برای هر نوع بیماری باید با پزشک مشورت کنید.

به یاد داشته باشید افرادی که به سیر آلرژی دارند، همیشه باید دو نکته مهم در نظر داشته باشند:

این افراد هرگز نباید سیر خام مصرف نمایند.

اگر هرگونه مسئله ای را در پوست خود احساس کردند یا با سردرد و افزایش دمای بدن روبرو شدند، باید مصرف سیر را سریعتر قطع نمایند. سیر باعث ایجاد عوارض جانبی در افرادی می گردد که مبتلا به ایدز هستند.

علاوه بر تمام موارد بالا ممکن است بوکردن سیر برای بسکمک از افراد غیر قابل تحمل باشد و به همین دلیل توصیه می گردد که از مکمل های طبیعی سیر به شکل قرص بهره ببرید تا از فواید آن بی نصیب نباشید.

به یاد داشته باشید که سیر دارای خواص بی شماری می باشد اما در صورتی که آن را منظم مصرف کنید. با مصرف روزانه سیر می توانید از خواص شفادهنده آن بهره ببرید و زندگی خود را سالم تر از قبل کنید.

منبع: همگردی

به "با این شربت گیاهی ریه را کاملا پاکسازی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این شربت گیاهی ریه را کاملا پاکسازی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید