جاذبه های گردشگری تویسرکان کدامند؟

به گزارش وبلاگ تور کیش، 90 کیلومتر که همدان را به سمت جنوب بروید به شهری می رسید که گردوهایش خیلی معروف است؛ تویسرکان. هم درخت های گردویش در ایران زبانزد است و هم آب و هوای کوهستانی اش. اگرچه تابستان دیگر کوهستانی و غیرکوهستانی نمی شناسد و کمتر شهری در ایران است که تابستان، از گرما در امان بماند. اما جاذبه های گردشگری تویسرکان کجاست؟ شهری در 402 کیلومتری تهران.

جاذبه های گردشگری تویسرکان کدامند؟

بازار تویسرکان

تویسرکان شهری پررونق است. بازار این شهر حدود 370 سال پیش ساخته شده و در زمان قاجاریه بازسازی شده است. این بازار شامل سراها و تیمچه های مختلف است که هرکدام به بنایی تاریخی ختم می شوند. قدیم ها بازار مختص اصناف مختلف بوده مثل راسته کفاش ها، حلاج ها، عطارها و مستوفی ها که هنوز هم به همان شکل به جای مانده. سوغات تویسرکان مثل نقل و صابون محلی، منبت، سفال و شطه حلوایی را می توان از بازار خرید.

آدرس: حد فاصل خیابان شهدا و شهید باهنر

خانه مسعودی

قاجارها از خودشان بناهای متعددی در گوشه و کنار ایران باقی گذاشتند، از جمله خانه مسعودی در تویسرکان. این خانه با عمری بیش از 100 سال، 2 طبقه دارد و هر طبقه شامل یک اتاق اصلی و چند اتاق فرعی ست، اما آنچه این خانه را دیدنی نموده، اتاق شاه نشین در طبقه همکف است.

تمامی سقف و دیواره های این اتاق پوشیده از گچبری ها، آینه کاری ها و نقاشی های رنگ و روغن شامل نقش های گیاهی و انسانیست. علاوه بر این وجود تصاویری از پادشاهان ایران تا دوره قاجار از دیگر جذابیت های این خانه است.

آدرس: تویسرکان، خیابان امیرکبیر، خیابان مایل

پارک کمربسته

در 3 کیلومتری جنوب غربی تویسرکان، پارک جنگلی کمربسته واقع شده. کمربسته به چنارهایش معروف است که قطر بیشتربنشان 7 متر و قطر کوچکترینشان 5 متر است و تا 30 متر ارتفاع دارند. بعضی حتی بر این باورند که چنار اصلی قدمتی خیلی زیاد دارد و قدمتش حتی با سرو ابرقو با 3500 سال سن برابری می نماید.

کمربسته خیلی خوش آب و هواست، پردارو درخت است و جوی آبی از وسطش می گذرد و سایه درخت ها همه جا را پوشانده.

جاهای دیدنی همدان، معرفی روستاهای این استان

آبشار آللو

در 2 کیلومتری شمال شرقی تویسرکان، آبشاری قرار گرفته که از ارتفاعات سیاه کمر سرچشمه می گیرد، به دره سیرکان می ریزد و بعد رودخانه سرکان را تشکیل می دهد. ارتفاع آبشار آللو 10 متر است و اطرافش هم خیلی باصفاست.

روستای گشانی

اگر بخواهید روستایی 500 ساله را ببینید که هم سرسبز است و هم جای تاریخی دارد، باید بروید روستای گشانی. گشانی درفاصله 17 کیلومتری شمال شرقی تویسرکان واقع شده و دارای آب و هوای سرد و کوهستانی ست. این روستا هم باغ های زیادی مثل باغ گردو، بادام، گیلاس، آلو و زردآلو دارد و همه چشمه های پرآب.

مهم ترین جاهای دیدنی همدان

منبع: اسنپ تریپ

به "جاذبه های گردشگری تویسرکان کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری تویسرکان کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید