مثلث برمودایی دیگر کشف شد! مرگبارتر از قبلی

به گزارش وبلاگ تور کیش، گم شدن هزاران نفر در مثلث برمودای آلاسکا

حتما تا به حال بارها شنیده اید که هواپیماها و کشتی ها به دلیلی نامعلوم در مثل برمودا (یا مثلث شیطان) ناپدید شده اند، مثلثی بین فلوریدا، پورتوریکو و برمودا. افسانه هایی که بسیار از حقیقت دورند. این در حالی است که برای سال ها ناپدید شدن های بسیاری در آلاسکا روی داد و باعث شد مردم مانند سرزمینی طاعون زده از سفر به آن خودداری نمایند. زمین های رام نشده ای که به نام هایی مانند مثلث برمودای آلاسکا و مثلث آلاسکا خوانده می شوند. مهم نیست آن را چه بخوانید، این منطقه از مثلث برمودای منطقه ها استوایی که نامش را شنیده ایم بارها مرگ بارتر است. برای آشنایی با مثلث برمودای یخ زده با خبرنگاران همراه باشید.

مثلث برمودایی دیگر کشف شد! مرگبارتر از قبلی

گم شدن در آلاسکا

مرزهای مثلث آلاسکا از بارو در ساحل شمالی استان آنکاروج (Anchorage) آغاز شده و تا جونو (Jumeau) در سراسر ساحل جنوبی امتداد می یابد که شامل منطقه ای وسیع و پهناور با طبیعت وحشی و رام نشده به وسیله انسان می گردد. اگرچه جنگل های پراکنده، قله های یخ زده کوهستان و سیلاب های ویرانگر شاید امن ترین شرایط برای انسان در دنیا نباشند، اما صدها ماموریت امداد و نجاتی که هر ساله به وسیله نیروهای نظامی منطقه صورت می گیرد، به ندرت به ردی از بدن زنده یا مرده افراد منجر می گردد.

اولین بار پس از ناپدید شدن هواپیمای رئیس مجلس نمایندگان آمریکا Hale Boggs توجه همگان به مثلث آلاسکا جلب شد. این ناپدید شدن در سال 1972 میلادی جایی بین آنکاراج و جونو رخ داد و موجب شد تا یکی از گسترده ترین عملیات امداد و نجات کشور انجام گردد. در این جست و جو از 40 هواپیمای ارتش و 50 هواپیمای غیر نظامی در 39 روز استفاده شد و 83000 کیلومتر مربع آنالیز شد. هنوز با سپری شدن این همه زمان این جست و جوها کوچک ترین نتیجه ای به همراه نداشته است، نه اثری از تخریب، نه لاشه ای از هواپیما و نه اثری از اجساد سرنشینان. نتیجه مطلقا هیچ است.

پس از این حادثه کنگره قانونی را وضع کرد که بر طبق آن تمام هواپیماهای غیرنظامی در تمام آمریکا موظف به نصب فرستنده های موقعیت در شرایط اورژانسی شدند.

اما این تنها هواپیمای گم شده در منطقه نبود. چندین سال قبل از آن در سال 1950 میلادی یک هواپیمای نظامی همراه با 44 سرنشین بدون باقی گذاشتن هیچ ردی ناپدید شد. یک سسنا Cessna 340 حامل خلبان و چهار سرنشینش در سال 1990 غیب شد و هرگز دوباره خبری از آن شنیده نشد. این ناپدید شدن های بدون سرنخ در سرزمین های آلاسکا مورد عجیبی نیست. پرونده های گم شدن افراد برای تمام اهالی منطقه امری عادی است. از سال 1988 بیش از 16000 نفر در مثلث برمودای آلاسکا ناپدید شده اند. اگر بخواهیم آمار کلی را آنالیز کنیم تقریبا سالانه 4 گزارش ناپدید شدن از میان هر 1000 نفر ساکن آلاسکا انجام می شد. این آمار بیش از دو برابر بیشتر از سایر سرزمین هاست.

فرو رفتن در زمین

هنگامی که مردم به سرعت در حال غیب شدن و گم شدن هستند، نتیجه گیری بر اساس مشاهدات آسان است. اما تعداد آن قدر زیاد است که نمی توان به سادگی پاسخی به این سوال داد. اولین جوابی که به فکر هرکس می رسد این است: زمین آن ها را می خورد. به طور مثال در سال 1947 British South American Airways BSAA هواپیمای Star Dust در راستا حرکت از بوینس آیرس در آرژانتین به سمت سنتیاگو در شیلی ناپدید شد و برای بیش از 50 سال سرنوشت آن نامعلوم بود. تا این که در سال 1998 دو کوهنورد آرژانتینی در حال صعود به کوه Tupungato لاشه هواپیما را پیدا کردند. محققان نتیجه گرفتند که هواپیمای Star Dust احتمالا به یخچال های نزدیک برخورد نموده است. این برخورد موجب ریزش بهمن شده و هواپیما را تنها در چند دقیقه زیر خود مدفون ساخته است.

اما باز هم عجیب و ناممکن به نظر می رسد که بهمن های مشابه برای تمام هواپیماهای گمشده در مثلث برمودای آلاسکا اتفاق افتاده باشد و هنوز پاسخی برای گم شدن کوهنوردان، گردشگران و ساکنان محلی آلاسکا که در حال پرواز با هواپیما نبودند نیافته ایم.

افسانه پاگنده

در کتاب In Search of the Kushtaka, Alaskas Other Bigfoot: The Land-Otter Man of the Tlingit Indians نوشته دنیس والر به تاریخ شکل های عجیب و اسطوره ای موجودات در داستان های سرخ پوستان ساکن جنوب آلاسکا می پردازد. موجودی به نام Kushataka که به سختی می توان آن را به مرد زمستانی ترجمه کرد به گونه ای پا گنده مثلث برمودای آلاسکا به شمار می آید.

افسانه ها می گویند که این موجود به شکلی مقاومت ناپذیر (در ظاهر یکی از اقوام یا کودکی معصوم) در نزدیکی رودخانه مقابل مسافران ظاهر شده سپس آن ها تکه تکه نموده و می خورد یا تبدیل به یک Kushataka دیگر می نماید.

بلعیده شدن به وسیله یخچال های طبیعی

شاید علت منطقی تر آن باشد که افراد گمشده و هواپیماها در یخچال ها فرو رفته اند. این یخچال ها ممکن است از بیرون یخ هایی بسیار سفت و نفوذ ناپذیر به نظر برسند، اما در واقع آن ها حالت لانه زنبور دارند و درونشان حفره های خالی یافت می گردد. حفره هایی که می توانند بزرگ تر از یک خانه یا یک دفتر کار باشند. با در نظر گرفتن برف بسیاری که در آب و هوای آلاسکا می بارد، غیرمنطقی نیست که فکر کنیم در مثلث آلاسکا ناپدید شدن بدون باقی ماندن کوچک ترین اثری به معنی دفن شدن در طبیعت است. به یاد داشته باشید که هنگام سفر به طبیعت وحشی آلاسکا نکات ایمنی را رعایت کنید. اگر در طول سفر با خبر شدید که یک مسافر کنجکاو گم شده است سریعا با Missing Persons Clearinghouse آلاسکا تماس بگیرید.

منبع: curiosity.com

منبع: الی گشت

به "مثلث برمودایی دیگر کشف شد! مرگبارتر از قبلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثلث برمودایی دیگر کشف شد! مرگبارتر از قبلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید