هشدار درباره بارش های رگباری در تهران ، خطر سیلابی شدن رودخانه های فصلی را تهدید می نماید

به گزارش وبلاگ تور کیش، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به بارش های رگباری، وزش باد شدید، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه های فصلی و مسیل ها هشدار داد.

هشدار درباره بارش های رگباری در تهران ، خطر سیلابی شدن رودخانه های فصلی را تهدید می نماید

به گزارش وبلاگ تور کیش، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: رشد ابرهای همرفتی و بارش های رگباری و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی در منطقه ها مستعد احتمال تگرگ به ویژه در ساعات عصر و شب در دامنه و ارتفاعات شمال استان تهران، به ویژه ارتفاعات شمال شرق از ظهر یکشنبه (30 مردادماه) تا چهارشنبه (2 شهریورماه) پیش بینی می گردد.

بر اثر این مخاطره احتمال جاری شدن روان آب و آبگرفتگی برخی معابر، سیلابی شدن رودخانه های فصلی و مسیل ها، رخداد صاعقه، احتمال خسارت بر اثر وزش باد شدید لحظه ای، رخداد مه و کاهش شعاع دید در ارتفاعات و گردنه های کوهستانی، اختلال موقت در آمد و شد به ویژه در جاده های کوهستانی، امکان شکستن درختان فرسوده و آسیب به صنایع و بخش های مختلف کشاورزی پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی برای کاهش آسیب ها و خسارات عدم تردد و اتراق در حاشیه و بستر مسیل ها و رودخانه ها، عدم جابجایی عشایر کوچ رو، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده، عدم پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد، مستحکم سازی سازه های موقت مانند پوشش گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی و آمادگی دستگاه های اجرایی مانند نیروهای امدادی، راهداری، شهرداری، وزارت نیرو و غیره توصیه می گردد.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار درباره بارش های رگباری در تهران ، خطر سیلابی شدن رودخانه های فصلی را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره بارش های رگباری در تهران ، خطر سیلابی شدن رودخانه های فصلی را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید