ترفندهایی ساده برای اتاق خواب کوچک

به گزارش وبلاگ تور کیش، یکی از اصلی ترین بخش ها در هر خانه ای اتاق خواب است. بنابراین بهتر است در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک، بیشترین دقت و خلاقیت را بکار ببرید.

ترفندهایی ساده برای اتاق خواب کوچک

اگر در پی ترفندهای ساده برای اتاق خواب کوچک خود هستید، باید نکاتی را بدانید که با استفاده از آن ها فضای اتاق خواب خود را بزرگ تر جلوه دهید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به شما ترفندهایی را در این مورد آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

عناوین مطلب

  • ایجاد یک نقطه کانونی در ترفندهای ساده برای اتاق خواب کوچک
  • فضای اتاق خواب را باز نگه دارید
  • انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها
  • از حداکثر فضای موجود اتاق برای قرار دادن وسایل خود بهره ببرید
    • فضای زیر تخت در دکوراسیون اتاق خواب های کوچک
    • استفاده از نظم دهنده ها در دکوراسیون اتاق خواب کوچک
  • بعلاوه بخوانید:

ایجاد یک نقطه کانونی در ترفندهای ساده برای اتاق خواب کوچک

همه اتاق ها به نقطه کانونی احتیاج دارند. نقطه ای که هنگام ورود به اتاق خواب، توجه شما را به خود جلب کند تا کوچک بودن فضا را حس نکنید. در خیلی از موارد، تاج تخت، نقطه کانونی محسوب می گردد. شما می توانید ترفندهای ساده برای اتاق خواب کوچک بالش هایی با طرح و رنگ های زیبا را در جلوی آن قرار دهید. در برخی از اتاق خواب های کوچک، ممکن است که پنجره توجه شما را به خود جلب کند. در این حالت ممکن است دو نقطه کانونی در اتاق بوجود بیاید. بنابراین برای حل این مشکل، تخت را جلوی پنجره قرار دهید تا این دو عنصر در یک نقطه قرار بگیرند. بعلاوه می توانید یکی از این دو، تخت یا پنجره را تزئین نکنید تا تنها یک نقطه کانونی در اتاق وجود داشته باشد.

فضای اتاق خواب را باز نگه دارید

ممکن است که برای لوکس و مجلل نشان دادن اتاق خواب خود، وسوسه شوید که تخت بزرگی را بخرید. توجه داشته باشید که این کار فضای اتاق را تنگ و محدود می نماید. به جای این که یک تخت بزرگ و پرزرق و برق بخرید یک تخت کوچک را انتخاب کنید که فضای زیادی را اشغال نکند. بعد از آن تخت را در مرکز اتاق خواب قرار دهید تا در دو طرف آن فضای کافی برای رفت و آمد وجود داشته باشد.

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها

دو گزینه برای انتخاب رنگ دیوار در ترفندهای ساده برای اتاق خواب کوچک وجود دارد. یکی این که با رنگ های تیره مانند قرمز سیر و یا قهوه ای شکلاتی اتاق خوابی آرام بخش و راحت بوجود آورید. دیگری این که برای پنجره ها پرده نازک نصب کنید. دیوارها را سفید یا زرد روشن کنید تا فضای اتاق خواب خود را پر از نور خورشید کنید. با توجه به سلیقه خود، رنگ های سرد یا گرم را برای اتاق انتخاب کنید. از رنگ های گفته شده در دیوار بهره ببرید.

از حداکثر فضای موجود اتاق برای قرار دادن وسایل خود بهره ببرید

در ترفندهای ساده برای اتاق خواب کوچک از هر فضای خالی در اتاق بهره ببرید.

فضای زیر تخت در دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

یکی از برترین فضاها، فضای زیر تخت است. تخت های مخصوصی در بازار وجود دارند که دارای کشوهای متعددی برای وسایل شما هستند. روش ارزان تر، قرار دادن جعبه و چمدان در زیر تخت است.

استفاده از نظم دهنده ها در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب های کوچک، داخل کمدها و پشت درب ها اهمیت زیادی دارند. در این بخش ها از قفسه و جعبه بهره ببرید. در این صورت از حداکثر فضای موجود در اتاق، به خوبی استفاده نموده اید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب سه نکته مهم در خرید فرش آشپزخانه را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "ترفندهایی ساده برای اتاق خواب کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندهایی ساده برای اتاق خواب کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید