حذف فوق العاده ویژه کارکنان دولت؟

به گزارش وبلاگ تور کیش، سخنگوی هیات رئیسه مجلس حذف فوق العاده ویژه کارکنان دولت در مجلس در جریان آنالیز لایحه ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری را تکذیب کرد.

حذف فوق العاده ویژه کارکنان دولت؟

به گزارش خانه ملت، سیدنظام الدین موسوی درباره بعضی اظهارنظر ها مبنی بر اینکه مجلس فوق العاده ویژه کارکنان را در جریان آنالیز قانون اصلاح بودجه سال 1401 کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری حذف نموده است، گفت: پیشنهاد دولت در لایحه مذکور این بود که دولت می تواند تا 35 درصد فوق العاده ویژه کارکنان تحت پوشش قانون مدیریت خدمات کشوری را افزایش دهد که این موضوع مغایر بند (10) ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: براساس ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری فوق العاده ویژه تا 50 درصد معین شده است بنابراین مجلس در جریان آنالیز لایحه ترمیم حقوق، فوق العاده ویژه را تا 50 درصد مصوب کرد.

او اضافه نمود: طی روز های گذشته مسئولان سازمان برنامه و بودجه در نامه ای به شماره 473239 مورخ 5 آذر 1401 و بعضی مسئولان اجرایی به دفعات مختلف اعلام نموده اند که مجلس در جریان آنالیز لایحه ترمیم حقوق، فوق العاده ویژه کارکنان را حذف نموده است درحالیکه این ادعا نادرست است و مجلس فوق العاده ویژه پیشنهادی دولت یعنی تا 35 درصد را تا 50 درصد افزایش داده است.

موسوی توضیح داد: از آنجا که بعضی دستگاه ها، از 50 درصد فوق العاده ویژه برخوردار شده اند، اما در لایحه پیشنهادی دولت این عدد تا 35 درصد با نظر آن سازمان برای دستگاه های اجرائی پیش بینی شده بود، مجلس این رویه را ناعادلانه و مغایر با قانون دائمی تشخیص داد بنابراین آن را تا 50 درصد افزایش داد.

او اضافه نمود: در این راستا مجلس شورای اسلامی برای یاری به دولت و مدیریت منابع، بر اجرای دقیق بند (10) ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری تأکید نموده به این معنا که دولت می تواند تا 50 درصد فوق العاده ویژه به سایر دستگاه های مشمول پرداخت کند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس اضافه نمود: مجلس شورای اسلامی هیچگونه تغییر و جابه جایی در ارقام فوق العاده ویژه انجام نداده و تمامی مباحث مطرح شده در این زمینه در مجلس ثبت و ضبط است که در صورت احتیاج ارائه می گردد.

منبع: فرارو

به "حذف فوق العاده ویژه کارکنان دولت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف فوق العاده ویژه کارکنان دولت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید